الهی العفو

انتخابات تمام شد و نتیجه ها را همه با تعجب دیدیم. آن چه به نظر من در این میان مهم است کمک این نتایج به درک بیشتر ذهنیات مردم است:

۱- آنگونه که مشخص شد هر کسی در تلاش است ایده آل خود را در قالب حرف مردم به مردم قالب کند! از این همه نظر سنجی کشکی که در روزنامه ها و آژانس های خبری و وبلاگها منتشر شد یکی محض دلخوشی به حقیقت نزدیک نبود.

نظر سنجی علم است و کار علمی بچه بازی نیست. باید ماتحت فراخ به هم آورد، زحمتی به خود داد، در این هوای گرم سوار ماشین شد، به دل کوه و کویر زد و از نظر آن هموطن پشت کوه نیز جویا شد. همان هموطن دهاتی پشت کوه که اسمش دستمايه کوچک کردن و ناسزا گفتن است. همان که مشت محکمی به جبهه دموکراسی زد و گفت هر وقت توانستيد اسم من دهاتی را با همان احترام دموکراسی صدا کنيد من هم دموکراسی تان را قبول ميکنم. مردم تنها چند جوان اینترنت باز و اینترنت خوان نیستند که بتوان نظرشان را با یک کلیک ساده به کل ملت تعمیم داد.

۲- اگر بخواهید روی عقیده مردم تاثیر داشته باشید باید مثل امام جماعت ها و بسیجیان در میان مردم زندگی کنید و با مردم نشست و برخاست داشته باشید. مردمی که برای یک دوره یک ماهه انتخابات عزیز داشته شوند و تکریم گردند خر نمی شوند. این جمعیت عظیم وبلاگی و ماهواره ای که هر کس توانسته خودش را از آشوب ایران نجات داده و به یک کشور خارجی پناه آورده به این سادگی نمیتواند مردم را تحمیق کند و به پیشمرگ بفرستد به پیشباز دموکراسی در یک جعبه سیاه که معلوم نیست به نا کجا آباد ختم شان نکند. در ضمن مردم نديد بديد هم نيستند که با نو کردن کت و شلوار خر بشوند.

۳- دموکراسی تنها چیزی است که مردم مطلقا در این دوره به آن فکر نکردند. مردم گرسنه ای که به نان شب محتاجند برای دموکراسی به اندازه یک تره خرد کردن هم اهمیت قائل نیستند. حق هم دارند. درست میگویند.

۴- حرف از تقلب در انتخابات زدن یک حرف احمقانه و راحت ترین دلیل برای راحت کردن خود از زحمت فکر کردن و اصلاح خود است.  اولا اگر تقلبی صورت گرفته باید یقه دولت اصلاح طلب را چسبید که چرا گذاشته تقلبی صورت بگیرد. اگر خاتمی نتایج انتخابات را قبول دارد مابقی اصلاح طلبان لطفا شکر زیادی نخورند و از پاپ کاتولیک تر نشوند.
تقلبی اگر باشد این رای کروبی است که بیشتر شبهه برانگیز است تا احمدی نژاد. در بدترین حالت اصول گرایان میزان رای ناطق نوری را خواهند داشت. رای 5 میلیونی احمدی نژاد تقریبا نصف آن میزان است اگر رای بقیه اصولگرایان را هم اضافه کنید خواهید دید میزان رای آنها افزایش چندانی ندارد.  این آرای اصلاح گرایان است که کاهش یافته است.
به فرض محال تقلب هر قدر هم که زیاد باشد شکست جبهه دموکراسی و حقوق بشر انکار ناپذیر است. معین رای سوم و چهارم را هم ندارد.

۵- مردم اننتخاب درستی کرده اند و کاملا در انتخابشان حق دارند. این ما هستیم که انتخاب اشتباهی کرده ایم. مردم سرکه نقد را بر حلوای نسیه ترجیح داده اند. مردم ترجیح میدهند توسط یک گرگ تکه تکه شوند اما توسط یک سیب زمینی پشندی بی خاصیت 4 سال به سخره گرفته نشوند.

۶- در پست های قبلی گفته بودم مردم به نان و پنير رای نميدهند. الان حرفم را پس می گيرم و قول ميدهم از اين به بعد به جای مردم حرف نزنم!

۷- من تازه میفهمم خاتمی چه کسی بوده است. نه از این جهت که توانسته بود حرف هایی بزند که مردم عادی هم بفهمند و در این دوره همه فهمیدند چقدر کار سختی است، بلکه از این جهت که با یک مشت اطرافیان بی خاصیت که قدرت تحلیل یک مورچه را هم ندارند توانسته بود هشت سال کشور را جوری نگهدارد که منفجر نشود.

۸- حالا همگی برویم مثل قالیباف خ...ه آیت الله هاشمی رفسنجانی را ببوسیم و از او آمرزش بطلبیم باشد که قبول افتد (فکر بد نکنين منظورم از خ..ه خرقه است!). 

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٤:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

بابا تو ديگه کی هستی

ظاهرا نتايج انتخابات نه تنها از سری فيبوناچی تبعيت نميکنه بلکه اصلا با رياضی و منطق نميشه توضيح داد. يه بوهايی داره به مشام ميرسه...

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٢:٠٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٩ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

رای نهايی

ديروز بعد از فهميدن نتايج نظر سنجی ها و اينکه رقابت اصلی بين معين و هاشمی است بهتر ديدم به معين رای بدهم. چون هاشمی اجتماع بدی های قاليباف و معين است! 

امروز هم  با خانمم رفتيم نمايندگی دائم ايران در سازمان ملل در ژنو و رای داديم. به اين بهانه تا همين الان که رسيديم خونه و اين مطلب رو مينويسم در کوچه پس کوچه های ژنو پرسه ميزديم. جای شما سبز.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۸ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

چند نکته ديگر

با تشکر از دوستانی که کامنت گذاشتن چند نکته از قوت و ضعف معين و قاليباف رو که به نظرم صحيحه بايد اذعان کنم:

-رهگذر درست ميگه که حساب معين و کروبی رو بايد از هم جدا کرد. روحانيون مبارز با موج سواری و استفاده از محبوبيت خاتمی تونست خودش رو برای ۸ سال بالا بکشه. اما همين که کروبی جداگانه کانديد شده و گفته در دور دوم هم برای معين تبليغ نخواهد کرد نشانه ايجاد افتراق در مواضع روحانيون مبارز و اصلاح طلبانه. اين باعث ميشه که عملا گروه اصلاح طلب وامدار روحانيون مبارز نباشن که بعدا بخوان با انتخاب های مصلحتی بهشون امتياز بدن.

- اطرافيان معين شناخته شده تر از قاليباف هستند. حتی ما اسم خيلی از اطرافيان قاليباف را هم نميدانيم و اين موضوع رو خطرناک ميکنه. مثل اينه که بخوای يه جنس بخری که با کاغذ کادو خوشگل شده ولی نتونی توش رو ببينی.

به احتمال زياد اکثر اطرافيان قاليباف رو نيروهای سپاه و نيروی انتظامی تشکيل خواهند داد. اگرچه عملکرد اطرافيان قاليباف در نيروی انتظامی تا کنون عملکرد متفاوتی بوده و چهره متفاوتی نسبت به ديگر فرماندهان نشان داده اما انتظار نميشود داشت در بحث کلان هم بتواند از آن نيروها استفاده کند.

و نکته ديگری که دوستان هم به آن اشاره کردند بحث سوء استفاده از قدرت است. يک فرد نظامی در جايگاهی قرار دارد که احتمال فسادش بالاست. اگر اين افراد قوه مجريه را هم در دست داشته باشند احتمال آن صد چندان می شود.

اما نکته ای که خيلی از دوستان فراموش ميکنند و گفتن آن خالی از لطف نيست اين است که به سپاه به ديد يک گروه هم عقيده نگاه ميشود. در حالی که چنين چيزی مطلقا صحت ندارد. در سپاه هم مثل جاهای ديگر عقايد گاه کاملا متضادی وجود دارد و شما نميتوانيد قاليباف و ذوالقدر را به يک چوب برانيد. اگر خوب دقت کنيد امضای ذوالقدر و نقدی را پای اعلاميه فرماندهان سپاه -که به عنوان نکته تاريک کارنامه قاليباف ذکر ميشود اما بايد در جای خودش مورد بحث قرار بگيرد- نخواهيد ديد. اين نميتواند معنی دار باشد؟

مواضع راديکال در ميان افرادی که جديدا جذب سپاه شده اند شايع تر است. به دليل اينکه اين افراد از ميان صافی های متعددی رد ميشوند. اما در ميان نيروهای قبلی پراکندگی شديدی وجود دارد. محسن رضايی و قاليباف را جزو طيف راديکال سپاه به حساب نياوريد. اصلا بحثی وجود دارد که محسن رضايی به دليل همين مواضع از سپاه بيرون رفت. کسی مثل احمدی نژاد خيلی راديکال تر است.

- حجم تبليغاتی قاليباف بسيار وسيع است و اين برای من يک علامت خطر است. اولا معلوم نيست اين پول ها از کجا آمده-گرچه در مورد بقيه هم معلوم نيست- ثانيا کسی که برای رسيدن به اين کرسی اين همه خرج ميکند برای ادای وظيفه نيست. ادای وظيفه چيزی است در حد کار محسن رضايی.

- عملکرد معين از اول انتخابات اگر چه اکثرا مانورهای نمايشی بوده همچون انتخاب يک زن به عنوان سخنگو و... اما نشان ميدهد با توکل به پشتوانه مردمی شير شده و حداقل حرف هايی زده که خيلی از آن حرفها شکستن تابو بوده اند. به صحنه آوردن نهضت آزادی کار کوچکی نيست. اين نشان ميدهد بر خلاف خاتمی تا حدودی قادر به استفاده از پتانسيل حمايت مردمی است و اگر اين روند ادامه داشته باشد کارهايی را انجام خواهد داد که خاتمی قادر به انجام آن نشد.

- تيم معين به هيچ وجه در برنامه اقتصادی شان قوی نيستند و نميدانند بعد از انتخابات چه بايد بکنند. اين يک ضعف فوق العاده خطرناک است. به نظر من تمام برنامه های فرهنگی و سياسی برای مردم عادی تحت الشعاع وضع اقتصادی قرار ميگيرد. اين ناهمگونی در تيم اقتصادی خاتمی به شدت آشکار بود. استفاده از فردی مثل نجفی در اين تيم تعجب برانگيز بود.

- از حرف های معين معلوم است که به دليل ناهمگون بودن ساختار کنونی مجلس با دولت احتمالی معين روی کار مفيد در دو سال اول -تا انتخابات بعدی مجلس- حساب زيادی باز نشده و اين يعنی ميماند دو سال.

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

پيش بينی

پيش بينی ميشود آرای کانديداهای رياست جمهوری از سری فيبوناچی تبعيت کند!

مهر عليزاده ۱ درصد

احمدی نژاد ۴.۳۵ درصد

کروبی ۵.۳۵ درصد

لاريجانی ۹.۷ درصد

قاليباف ۱۵.۰۵ درصد

هاشمی۲۴.۷۵ درصد

معين ۳۹.۸

حالا اميدوارم اگه درصداش درست نباشه ترتيبش درست باشه!

در ضمن شما يک روز و چند ساعت فرصت دارين نظر من رو عوض کنين که به معين رای بدم!

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٥ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

رای بدهيم

اينجا تعداد زيادی از بچه های ايرانی قراره بريم ژنو و رای بديم. شايد بيشتر بچه ها به معين رای بدن. شما هم هرجای دنيا هستی سعی کن رای بدی. با رای ندادن مشکلی حل نميشه. راستش رو بخواين من فکر ميکنم رای ندادن مال تنبل هاييه که ميخوان از شر يه مساله خيلی راحت خلاص شن. 

شمايی هم که ايران هستی خيلی راحت تر ميتونی بری و رای بدی. يادتون باشه اين همه ايرانی خارج از کشور ميرن به يه شهر دور از محل اقامت رای ميدن. زشت نيست شما که تو ايران هستی و صندوق هم در خونه ات برای سرنوشت خودت يه ذره اهميت قائل نباشی.

 واما رای من. حرفای من نظر شخصيمه و به شما هم توصيه نميکنم مثل من رای بدين. اما دوست دارم نقد کنين ببينم چقدر استدلالم محکمه. هنوز دو روز مونده و ممکنه نظرم عوض بشه اما چرا در حال حاضر تصميم دارم به قالیباف رای بدم:

1- قالیباف عمل گراست. عملکردش در سازمان دادن به پلیس این را نشان داده است. خیلی از کاندیداها جز شعار دادن بلد نیستند و تجربه هم نشان داده کار سازمان یافته بلد نیستند.

کروبی و هاشمی و لاریجانی که کار عشیره ای و ریش سفیدی بلدند. معین و مهر علیزاده هم که حد اکثر کاری که بلدند استعفا دادن است. راستش را بخواهید خیلی از کاندیداهای موجود مرا به یاد داستان آن گاوی می اندازند که بعد از کنده شدن عضو شریفش کار اجرایی نمیکرد. بعضی از کاندیداها فقط به درد مشاور شدن میخورند نه کار اجرایی.

قالیباف چون عملگراست شکر زیادی نمیخورد و قول نمیدهد با یک دست هزار هندوانه بردارد. آیا فکر میکنید معین بتواند به تمام قول هایی که داده عمل کند؟ اگر من مطمئن بودم بتواند حتی به یک درصد قول هایش عمل کند به او رای میدادم.

2- قالیباف پاسخگوست. تقصیر ها را به گردن میگیرد. به گردن عوامل خارجی نمی اندازد. این را از مصاحبه هایش با تلویزیون ایران در زمان فرماندهی نیروی انتظامی میگویم. البته معين هم اينگونه است.

3- قالیباف شفاف تر از بقیه کاندیداها عمل کرده است. خیلی از کاندیداها برای اینکه بعدا بتوانند زیر حرفهایشان بزنند سربسته و مبهم حرف میزنند. سردسته همه اینها اکبر خان هاشمی است که فکر میکند مردم الاغ تشریف دارند و گذشته ایشان را بیاد ندارند (البته اگر هاشمی رای بیاورد خواهیم فهمید اینگونه هست یا نه).

4- قالیباف وابسته به جناح خاصی نیست. وامدار طایفه خاصی نیست. تمام کاندیداهای دیگر وابسته به روحانیت و بازارند حال یا نسبی یا سببی. وابسته بودن از اين نظر بد است که بعدا بايد آب خوردنش را هم با آنها هماهنگ کند.

5- قالیباف مدیریت قوی دارد. حتی اگر عملکرد او در پلیس را ندیده بودم کیفیت سایت های اینترنتی اش کافی بود تا بدانم بلد است از پتانسیل اطرافیانش چگونه استفاده کند.

6- قالیباف میداند مردم چه میخواهند. این را کاملا از گفته ها و عکس هایش میشود فهمید. اگر ریش بلند نمیگذارد میداند که امروز دیگر حنای ریش رنگی ندارد. اگر خوب لباس میپوشد میداند مردم به این موضوع حساسیت دارند. اگر کاندیداهای دیگر اینگونه عمل نمیکنند به دو دلیل است: یا نمیدانند مردم چه میخواهند که بد است. یا میدانند اما به این کار تن نمیدهند که باز هم بد است.

7- قالیباف برنامه هایش را بطور نسبتا شفاف در قالب مانیفست اعلام کرده است. حال چه از نظر ما درست چه غلط. در حالی که حتی دکتر معین که خود و اطرافیانش حداقل دو دوره در راس حکومت بوده اند هنوز نمیدانند چه میخواهند بکنند. تمام کاندیداها جای برنامه و هدف را عوضی گرفته اند. فکر میکنند اگر بگویند نرخ تورم را پایین می آوریم میشود برنامه.

معین میخواهد ملی مذهبی ها را هم سر کار بیاورد. یکی نیست بگوید شما بلد نبودید یک لایحه زپرتی را در مجلس که از خودتان بود تصویب کنید. حالا بیجا قول زیادی میدهید. خودتان توی سوراخ نمیروید جارو هم به دمتان میبندید.

8- قالیباف از طرف رهبر حمایت میشود که این نکته مثبتی برای عملی کردن برنامه هایش است. واقعیت این است که مدیران موفق نظام همگی حمایت یکی از قدرتمندان نظام مثل رفسنجانی یا خامنه ای را در پشت خود داشته اند و گرنه موفق به هماهنگی نهادهای زیر دست نمیشده اند.  قالیباف نیز به دلیل پشت سر داشتن رهبری قادر به انجام یک سری کارهایی شد که حتی از خاتمی هم بر نمی امد. این مثل در مورد کرباسچی هم صادق است. تبلیغات منفی کنونی بر علیه قالیباف نیز از همین جا سر چشمه میگیرد. از زمانی که سعی به کوتاه کردن دست یک سری آقازاده ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا کرد.

9- در حال حاضر دموکراسی در سطحی که در اروپا و آمریکا وجود دارد برای ایران کشنده است. ما یک حکومتی میخواهیم بین دموکراسی و دیکتاتوری. تا زمانی که ساختارهای دموکراتیک در اندازه های کوچک در ایران شکل نگیرد به شیوه دموکراتیک عمل کردن مثل آفت است. ملتی که دموکراسی را از خانواده شروع و تمرین نکند تا زمانی به دموکراسی وفادار خواهد ماند که دموکراسی هم جهت با منافعش باشد. من معتقدم خدمتی که رضا خان با دیکتاتوری اش به ایران کرد از صدها حکومت دموکراتیک در آن زمان کارکرد بیشتری داشت. يک زمانی ممکن است برقراری نظم بدون ديکتاتوری ممکن نباشد.

حکومت دموکراتیک بستر مناسب میخواهد. در خاک کویر جز گیاه خار دار نمیروید.
در حال حاضر مساله اکثریت مردم ایران مساله دموکراسی نیست. مساله زندگی روزمره است. مردم قشر متوسط به پایین آنقدر در زندگی روزمره غرقند که حوصله این چیزها را ندارند.

حرف از دموکراسی مربوط به من و شمایی است که سیریم. تا زمانی که مردم به يک آسايش حداقلی نرسند فکرشان خوب کار نخواهد کرد. اگر کشوری مثل سوييس ميتواند دموکراتيک عمل کند به دليل اين است که هيچ بی خانمانی در آن پيدا نميشود. حتی گدايی که با ويولونش گدايی ميکند برای خودش سرپناهی دارد. که اگر نداشته باشد پليس موظف است برايش اجاره کند. حالا مردم اين کشور که خيالشان از اين چيزهای پيش پا افتاده زندگی راحت است تازه ميتواند به اين فکر کند که آيا فرضا حقوق هم جنس بازان را به رسميت بشناسد يا نه.

چند نکته منفی درباره قالیباف مشاهده شده که اگرچه احتمال دارد واقعیت نداشته باشد اما در هر صورت حتی اگر واقعیت هم داشته باشد باز به نظر من قالیباف
وزنه سنگین تری است: برخورد فیزیکی با سوال کنندگان و موانع نیروی انتظامی بر سر راه دیگر کاندیداها.
من فکر میکنم برخورد فیزیکی حقیقت نداشته باشد. شاید از طرف برخی طرفداران متعصب این کار صورت گرفته باشد که من در طرفداران همه کانديداها در دوره های قبل ديده ام. اما این که خود او خواهان این چنین عملی باشد بعید است. یعنی از کسی که این همه فعالیت میکند تا ظاهر درستی از خودش جلوه بدهد این کار احمقانه بعید است.

 و اما نکته دوم. میگویند ملا دو گوسفند داشت. یکی از آنها از طویله فرار میکند. ملا به جان گوسفند دیگر می افتد. به او میگویند آخر این گوسفند دیگر چه تقصیری داردو میگوید شما نمیدانید. اگر این گوسفند میتوانست زودتر از آن یکی فرار میکرد.

ایجاد مانع بر سر کاندیداهای دیگر چیزی است که هر کدام از کاندیداها اگر دستشان برسد از آن دریغ نخواهند کرد. حتی معین و طرفداران او که اطرافیان خاتمی هستند در دو دور قبل در عمل این را نشان داده اند. 

بعضی میگویند چرا قالیباف کنار هواپیما عکس گرفته مگر مردم ندید بدیدند. والا از من بپرسید میگویم بله هستیم. کاملا هم ندید بدیدیم. یک زمانی اگر کسی کنار امام عکس میگرفت به او رای میدادیم. یک زمانی اگر کاندیدایی اخمو بود میگفتیم عجب قاطعیتی دارد به او رای میدهیم. حالا به هر که لبخند میزند رای میدهیم.
یک زمانی اگر عمامه سیاه داشت به او رای میدادیم! من نمیدانم این چه محکی بود اما بود. راستش را بخواهید تنها فرقی که عمامه سیاه ها با بقیه مردم دارند (در تئوری های اسلامی) در قوه باع شان است! من نمیدانم مردم میخواستند رییس جمهور انتخاب کنند یا شوهر برای خواهرشان. این "یک زمانی" که میگویم مال بیست سال پیش نیست. مال همین چند سال پیش است، زمان خاتمی.  کسانی بودند که به دليل سيد بودن خاتمی به او رای دادند. حالا میگوییم به عمامه دار رای نمیدهیم.
حالا نوبت به این رسیده که کنار دختر بچه ها عکس بگیریم، کنار هواپیما عکس بگیریم. اسکیت سوارها برایمان تبلیغ کنند. مطمئن باشید اگر کاندیداهای دیگر هنری داشتند از آن استفاده میکردند.

اگر میبینید احمدی نژاد کنار سفره نان و پنیر عکس میاندازد باید بدانید غیر از این چیزها هنری ندارد. فکر میکند هنوز مردم به کسی که نان و پنیر میخورد رای میدهند. نمیداند که مردم الان میگویند کسی که نان و پنیر میخورد اگر دستش به قدرت برسد تا خودش و هفت جد و آبادش سیر نشوند ول نمیکند.
اگر اینگونه نیست چرا معین با عینک عکس می اندازد!

اين مطلب را هم بخوانيد بد نيست...

اين وبلاگ خيلی بهتر از من نوشته...

تازه فهميدم قاليباف مدير طرح خودکفايی گندم هم بوده. برای من مايه تعجب است که فردی که به قول مخالفين اين همه خصوصيت منفی دارد به چه دليل توسط خاتمی برای اينگونه طرح هايی برگزيده ميشود و خاتمی توانسته اين همه سال با اين مرد کار کند.

نکته ديگری که فراموش کردم بگويم با همه اعتقادی که به حرفهای معين دارم ميدانم نه خود ايشان و نه طرفدارانشان قائل به چنين حرفهايی نيستند و در عمل همه شان لنگ می زنند. همه ما طنزهای نبوی در مورد کانديداهای ديگر غير از معين را هر روزه ميخوانيم و کلی حال ميکنيم. اما همين نبوی که هر روز و حتی به خوشگلی کانديداها هم گير ميدهد تحمل شنيدن يک حرف عليه خودش را ندارد.

برای من موسوی لاري، مشت نمونه خروار جناح اصلاح طلب است. چون همشهری هستيم و از کارهای خود و اطرافيانش خبر دارم کاملا ميدانم حرف تا عملشان فرسنگ ها متفاوت است. در حرف طرفداران اينها دانشجو و دانشگاهی هستند اما در عمل ميبينيد در ميان طرفداران اينها و کسانی که بعدا زمام امور را به دست ميگيرند آدم های با سواد کم پيدا ميشود.

خاتمی قبل از آنکه اصلاح طلب باشد جزو روحانيون مبارز است. اگر حافظه تاريخی ملت قوی شده و دوران رفسنجانی را بياد دارد برای يک لحظه مجلس سوم را هم بياد بياورد. اصلا چرا دور برويم کروبی و محتشمی هم از اطرافيان خاتمی و معين هستند. ادعاهای اقتصادی کروبی برای شما خنده دار نيست؟ فکر ميکنيد در ميان اطرافيان معين چند نفر بهتر از اين آدم پيدا ميشود. اصلا اگر اينها تشنه قدرت نيستند چرا به نفع معين کناره گيری نمی کنند؟

چند نکته راجع به کامنت ها:

-کروبی و معین تا همین دیروز هم کاسه بوده اند. الان شده اند رقیب انتخاباتی. اما هر کدام که رییس جمهور بشود مطمئنا از گروه دیگر استفاده خواهد کرد. اولین ایرادی که بر اصلاح طلبان وارد شد همین بود که چرا گذاشتند کسی که رای رده های آخر مجلس را آورده رییس مجلس شود. این اصلاح طلبان همان هایی بودند که علاوه بر دولت مجلس را داشتند و هیچ غلطی نکردند. این بار که مجلس را هم ندارند.
 
-ملت ما لايق دموکراسی است ولی هنوز با رسیدن به دموکراسی با سطحی که در سوییس است سالهای سال از نظر فکری و عملی فاصله دارد. ما دموکراسی ضعیف شده لازم داریم.
 
-کوچک زاده و توکلی از طرفداران قالیباف هستند نه از اطرافیان
 
-من نمیگویم ایجاد مانع برای تبلیغات دیگران درست است. اتفاقا کار غلطی است. حتی تبليغات منفی بر عليه کانديداهای ديگر هم کار غلطی است. من راجع به اين اخلاق غلط اما رايج حرف ميزنم. من میگویم در فضای غیر دموکراتیکی مثل انتخابات خودمان تمام این اعمال امکان پذیر است. هر کسی هر کاری از دستش بر بیاید انجام میدهد. يعنی اين تنها نکته منفی برای قاليباف نيست. اين اخلاق غلط برای همه کانديداها وجود دارد. شما اگر جرات داريد با پوستر قاليباف برويد جلوی يکی از ستادهای معين. 
 
-من فکر ميکنم قسمت اعظم ديد منفی نسبت به قاليباف برميگردد به عملکرد نيروی انتظامی در زمان حادثه کوی دانشگاه. فکر ميکنم قاليباف را با سردار لطفی و نقدی اشتباه گرفته باشيد.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٥ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

سلام جام جهانی آلمان

تبريک به همگی!

و تشکر از  آقای گناهکار! که بازی رو زنده لاگيد!

و يه تشکر از سايت صدا و سيما (اين تشکر بايد از صد تا فحش خواهر مادر بدتر باشه!) که هر وقت خواستيم تلويزيون يا راديوی ايران رو از اين مملکت غريب نگاه کنيم سرورش ترکمون گرفت.البته انتظار زياديه! هر وقت نتيجه کنکور رو تونستيم به موقع نگاه کنيم انتظار اين رو هم ميتونيم داشته باشيم.

و با تشکر از واحد امپکس، نودال، گودال...

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

مجتبی را آزاد کنيد

آزادی برای مجتبا سمیع‌نژاد

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

خود سازی رباتيکی!

دانشجويان دانشگاه کورنل سيستم رباتيکی ساخته اند که قادر است خود را همانند سازی کند. ايده ساخت اين ربات از نحوه تکثير دی ان ای گرفته شده است.

اين ربات از ترکيب بلوک های قابل اتصال ساخته شده است. هر بلوک دارای گيره هايی برای قفل شدن در بلوک های ديگر است.

سايت پروژه حاوی فيلم از نحوه همانند سازی ربات ها...

با تشکر از آقای بابک ارجمند نيا به خاطر فرستادن لينک

 

نمايی از يکی از بلوک ها

مکانيسم اتصال به بلوک های ديگر

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

دست رباتيکی

اين دست رباتيکی توسط شرکت Shadow Robot وارد بازار شده است. انگشتان دست توسط تاندون هايی که به ماهيچه های مصنوعی متصل هستند به حرکت در می آيند. ماهيچه های مصنوعی چيزی نيستند جز لوله هايی که با فشار هوا باد ميشوند و تاندون ها را کشيده يا رها ميکنند. برخی از انگشتان دارای فنر برگرداننده هستند که انگشتان بسته شده توسط تاندون ها را به حالت باز شده برميگردانند.

سايت شرکت سازنده...

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :

گاو شيرده رباتيکی!!!

مدتی است هم کارهای پروژه زياد شده و هم به خاطر انتخابات رياست جمهوری حوصله ای نمانده تا راجع به رباتيک چيزی بنويسم.

اما اين خبر ايسنا باعث دميده شدن روح تازه ای در من شد. گويی يک پيغمبر تازه با يک معجزه تازه از راه رسيده که نه تنها دم مسيحايی دارد، بلکه از يک مشت آهن پاره يک گاو شيرده هم می سازد. به اين خبر از ايسنا توجه کنيد (برای اينکه حسابی بخندين کل خبر رو می آرم):

يك مخترع جوان ايراني، براي نخستين بار موفق به طراحي و ساخت دستگاه «گـاو مصنوعي» با قابليت توليد شير مصنوعي مغذي در رنگ‌ها و طعم‌هاي مختلف با دريافت علوفه تازه شد.(ببخشيييييييييييييد!!!!!!)

اميرحسين وكيلي‌فرد، مخترع اين دستگاه‌ در گفت‌وگو با خبرنگار«پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: دستگاه ابداعي كه فاقد هرگونه مشابه خارجي است، قادر است با دريافت علوفه تر و مقداري كنسانتره و آب، شير مصنوعي و غني از مواد مغذي با رنگ‌هاي مختلف توليد كند.

وي خاطرنشان كرد: ضايعات دستگاه گاو مصنوعي نيز به عنوان كنسانتره جهت خوراك دام‌هاي گوشتي قابل استفاده است.
برنده دو مدال سي‌و‌سومين نمايشگاه اختراعات ژنو(!!!!!!!) درباره سازوكار توليد شير در بدن گاو و نحوه شبيه‌سازي آن در دستگاه گاو مصنوعي گفت: سازوكار توليد شير كه اندوخته غذايي بدن دام است به اين صورت است كه علوفه مصرفي حيوان پس از جويده شدن تحت تاثير اسيدهاي معده به مايعي موسوم به سوپ معدي تبديل شده و توسط سلول‌هاي زنده جذب و براي توليد انرژي استفاده مي‌شود. مقادير مازاد تركيب توليدي پس از ورود به خون و انتقال به سلول‌هاي شيرساز پستان تحت فعل و انفعالات بيوشيميايي ويژه شكسته شده و به محلولي با قند بالا تبديل مي‌شود كه در امتزاج با رنگدانه‌هاي توليدي در اين بافت شير را تشكيل مي‌دهد.

وي افزود: دستگاه ابداعي كه مدل مكانيكي بافت شيرساز طبيعي است نيز سازوكاري تقريبا مشابه دارد با اين تفاوت كه در آن به جاي خون، غشاي سلولي و سلولهاي خون‌ساز از سيستم‌هاي مكانيكي و حرارتي ويژه استفاده مي‌شود. در اين دستگاه پس از دريافت علوفه، كنسانتره و آب، مولكول‌هاي مختلف آن از جمله قندها، پروتيين‌ها و مواد معدني تفكيك شده و تركيب جديدي با ساختاري كاملا مشابه شير طبيعي توليد مي‌شود. گاو مصنوعي قادرست شيرهايي با طعم، بو، رنگ و تركيبات مختلف فراوري كند كه حتي مي‌توان از آنها در مصارف خاص پزشكي نيز استفاده كرد. (اگه شير کاکائو توليد ميکنه من يکيشو به هر قيمتی هست ميخرم)

وكيلي فرد در توجيه ادعاي خود مبني بر مشابهت كامل شير مصنوعي توليدي با شير طبيعي به ايسنا گفت: اين مساله به روشي ساده قابل اثبات است. شير وقتي به دماي مشخصي مي‌رسد پس از افزودن مايه پنير پس از چند دقيقه منعقد مي‌شود، محصول توليدي اين دستگاه نيز دقيقا در دمايي معادل دماي شير طبيعي چنين حالتي را پيدا مي‌كند(استدلال رو کيف ميکنيد!). البته ارزيابي محتواي غذايي غني شير توليدي نيز با آزمايش‌هاي مختلف به سادگي قابل انجام است. وي خاطرنشان كرد: دستگاه گاو مصنوعي بر خلاف گاوهاي طبيعي، هر دو ساعت يكبار شيردهي مي‌كند و بازدهي آن به حدي است كه به ازاي حدود دو كيلوگرم علوفه تازه، 400 گرم كنسانتره و 600 گرم‌ آب،‌ حدود دو كيلو و 200 گرم شير مصنوعي و 800 گرم كنسانتره قابل استفاده به عنوان خوراك گاوهاي گوشتي توليد مي‌كند.(اين گاو تاپاله نداره بعنوان جايگزين نفت ازش استفاده کنيم؟!)

اين جوان مبتكر در ادامه با بيان اين‌كه براي حفظ نقشه و طرح دستگاه از ثبت اختراع آن خودداري كرده، به اختراع ديگر خود كه يك اتاقك مصنوعي رشد علوفه با توان توليد ماهانه 30 تن علوفه تازه است اشاره و تصريح كرد: مجموعه‌ اين دستگاه‌ها در تلفيق با يكديگر مي‌توانند يك دامداري مكانيزه را ايجاد كنند به اين صورت كه دستگاه اتاقك رشد، علوفه تر و كنسانتره مورد نياز گاو مصنوعي را تامين كرده و اين دستگاه نيز حجم زيادي شير توليد خواهد كرد.

وي با تاكيد بر اين‌كه دستگاه اتاقك رشد به تنهايي نيز كارايي و مزاياي منحصر به فردي داشته و مي‌تواند تحولي جدي در عرصه كشاورزي و دامپروري كشور ايجاد كند، خاطرنشان كرد: نمونه كوچك «اتاقك رشد» در ابعاد 5×3×2 متر قادر است با استفاده از 100 كيلو بذر جو و مصرف 120 ليتر آب در هر روز، ماهانه 3 تن علوفه تازه توليد كند. از اين اتاقك با همين شيوه ماهانه 15 تن يونجه تازه قابل استحصال است.

اين مخترع با اشاره به اهميت حياتي اين قبيل سيستم‌ها در مناطق نامساعد جغرافيايي و فصول كم بارش به ويژه در هنگام بروز خشكسالي‌ها، تاكيد كرد: علوفه توليدي اتاقك رشد كه معادل مقدار محصول به دست آمده از چندين هكتار زمين كشاورزي است با وجود كاهش شديد زمان كاشت و برداشت و عدم استفاده از سموم و آفت كش‌ها از نظر مواد مغذي و ساير مشخصات تفاوتي با محصول برداشت شده از مزارع طبيعي ندارد.

وكيلي فرد در پايان با اشاره به روند طبيعي كاشت گياه يونجه كه به طور متوسط، 5 تا 6 سال قابل برداشت مي‌باشد اظهار داشت: «اتاقك افزايش رشد» همانند روش طبيعي قادر به حفظ ريشه‌ يونجه در مدت پنج سال و بهره‌برداري مستمر از آن مي‌باشد.

من تا بحال فکر ميکردم تنها خبرنگاران کيهان دارای اين استعداد خدادادی هستند اما با ديدن چند خبر از اين دست توسط خبرنگاران ايسنا فهميدم ايشان گوی سبقت را از تمام کيهان نويسان و طنز نويسان دنيا ربوده اند.

جهت اطلاع نمايشگاه اختراعات ژنو!!! چيزی است مثل مسابقه بين المللی بتن!! البته اين دو کاملا متفاوتند اما يک نقطه تشابه خيلی مهم دارند و آن اينکه از اين طريق دانشجويان زيادی ميتوانند از سربازی معاف شوند. برای کسانی که در ژنو زندگی ميکنند اين نمايشگاه  چيزی است در حد يک نمايشگاه از کاردستی هايی که جوانان ساخته اند و اميد ميرود شرکت های تجاری از آنها ايده بگيرند شايد بتوانند محصولات جديدی بر آن اساس بسازند. بزرگ کردن يک نمايشگاه اين چنينی در ايران مطمئنا مايه خوشحالی اهالی ژنو خواهد بود اما برای آنها مايه تعجب نيز هست که چرا اين نمايشگاه تا اين حد مورد توجه ايرانيان قرار گرفته که رييس جمهور ايران با شرکت کنندگان آن جلسه ميگذارد و مورد تفقدشان قرار ميدهد!

انتشار وسيع و گسترده ادعاهای يک فرد بدون تحقيق و اطمينان از صحت آن ادعا رسالت خبرگزاريهايی همچون ايسنا را خدشه دار ميکند. فراموش نکنيم که ايسنا در اين زمينه تنها نيست. يادتان هست از آن حافظ قران و جراح مغز و نفر اول کنکور که ساعت ها در تلويزيون با او مصاحبه شد و بعدا فهميدند هيچ کدام از اين ادعاها درست نبوده. يادتان هست از آن خبر ايسنا يا ايرنا که گفته بود مخترع ايرانی برای اولين بار در دنيا! هواپيما و هلی کوپتر را با هم ترکيب کرده است. يادتان هست که کيهان بين المللی نوشته بود رياضی دان ايرانی توانسته مساله تثليث زاويه را حل کند!

شايد بد نباشد به سايت اين هم ميهن رياضی دان به نام نامی استاد حسن دينبلی هم نگاهی بيندازيد تا نتيجه بگيريد از خطه خطه اين خاکِ سرچشمه هنر، هنرمند که هيچ، پيغمبرانی سر بر می آورد که معجزاتشان سرآمد علم روز دنياست. استاد حسن دينبلی علاوه بر تثليث زاويه ثابت کرده اند که عدد پی ۳.۱۴ نيست بلکه ۳.۱۵ است و تاکنون رياضی دانان دنيا ژاژ ميخاييده اند(درود بر حسنک وزير! و گرنه بايد از واژه بی تربيتی گ...ه ميخورده اند استفاده ميکردم). ايشان افاضات و کرامات ديگری هم دارند که تمامی اين افاضات که مايه مباهات ميهن ماست در کيهان بين المللی چاپ شده تا اقصی نقاط عالم از وجود چنين گوهرهايی باخبر شوند و خاک اين مرز پرگهر را توتيای ديدگان شان نمايند.

اصلا چرا دور برويم يک نگاهی به متقاضيان مسند رياست جمهوری کشور بيندازيد تا شير فهم شويد که در چه کشوری زندگی ميکنيم. اما يک نکته برای من هنوز حل نشده باقی مانده که شايد امير حسين وکيلی فرد جوابی برای آن داشته باشند و اينکه با وجود اين همه گاو (بلا نسبت خوانندگان محترم و محترمه) در کشورمان چه نيازی به ساختن گاو مصنوعی داريم!

 لينک خبر...

اين خبر اينقدر جالب بوده که مجتبی هم لينکش رو برام فرستاده تو کامنت های قبلی. تشکر مجتبی جان.

يه چيزی که يادم رفت بگم اينه که شرکت نستله سوييس خيلی خر تشريف داشتن اگه اين اختراع رو تو نمايشگاه ژنو ديده باشن و امير حسين خان رو ندزديده باشن!

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ خرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :