بی نظمی رباتيکی

نوشته قبلی من در مورد تیم روبوکاپ دانشگاه آزاد عده ای رو عصبانی کرده که چرا به دانشگاه آزاد بد و بیراه گفتی. به این کاری ندارم که دانشگاه آزاد محل بد و بیراه گفتن داره یا نه اما تو مطلب من بد وبیراهی به دانشگاه آزاد گفته نشده. همونطور که محمد رضا و رهگذر هم تو کامنت ها گفتن بحث راجع به موضوع دیگه بود. بحث بر سر بزرگ کردن راهیابی یک تیم به مسابقات بود و حرف های گنده ولی بی سر و ته زدن.

جهت اطلاع کافیه به سایت رسمی مسابقات روبوکاپ سر بزنين و تعداد تیم های ایرانی حاضر در مسابقات امسال فقط در لیگ شبیه سازی رو بشمارید. کل تیم های شرکت کننده ۴۷ تیمه که از این ها ۲۰ تاش ایرانیه!!!! باور کنین شوخی نمیکنم ۲۰ تيم از ۴۷ تيم! یه بار خودتون بشمارید. و جالب تر اینه که از کشور میزبان مسابقات یعنی ژاپن تو این لیگ فقط 5 تیم حضور دارند! يا بياين تيم های ليگ نجات رو ببينين. از ميان ۲۱ تيم ۱۰ تيم ايرانی اند!! حالا يکی به من بگه راهيابی يه تيم تو اين مسابقات اصلا نيازی به خبر پر طمطراق داره؟

یا یه نکته دیگه بیاین تیم های شرکت کننده در لیگ رباتهای متوسط رو اینجا ببینین. یه گروه از ایران شرکت کرده به اسم ساتراپ. یعنی چي؟ يعنی چند نفر عشقشون کشیده تیم رباتیکی تشکیل دادن به اسم ايران، رفته اند ژاپن، هم فال هم تماشا. اين وسط يه سربازی هم ممکنه ماليده بشه اگه خدا ياری کنه و تيم های ديگه رو صاعقه بزنه يا هاردشون رو فرمت کنه و يا هواپيماشون رو بترکونه و يا رباتشون خراب بشه و بيشتر از سه تيم حضور نداشته باشن.

حالا حتی تيم های اينجوری اگه خوب هم کار کرده باشن، نتیجه خوب هم بیارن، خدا وکیلی این بی نظمی یه کشور رو نمیرسونه که بلد نیست 4-5 تا تیم از میون این همه دانشگاه انتخاب کنه بفرسته اینقدر آبروریزی نشه و ريخت و پاش الکی هم نشه.

شرکت 50 تیم از جمهوری اسلامی ایران (بله درست خوندین 50 تیم) تو مسابقات ژاپن چه معنی داره؟ در حالی که بودجه تحقیقاتی یه آزمایشگاه تو دانشگاه های ایران کمتر از 10 میلیون تومنه فرستادن 50 تیم چه معنی میتونه داشته باشه. فرض کنین هر تیم 5 تا عضو داشته باشه و برای هر نفر سرجمع 4 میلیون تومن خرج بشه سر جمع خرج یه دور مسابقه روبوکاپ برای سیستم آموزشی ایران شده یک میلیارد تومن! اونوقت در عوضش چی گیرمون اومد؟ خب با این پول که میشد 100 تا آزمایشگاه رو مجهز کرد.

بعدش هم اصولا سر مسابقات روبوکاپ بحث هست که اصلا یه تحقیق درست حسابی از این همه خرجی که برای روبوکاپ شده در اومده تو این چند سال؟ یکی از شما میتونه یه مثال بزنه؟ این همه تیمی که سال هاست دارن به اسم ایران تو این مسابقات شرکت میکنن چه گلی به علم این مملکت زده اند؟ باور کنین یکی از این تیم ها استایل مقاله نویسی رو هم بلد نیستن، چه برسه به اینکه تئوری از تو مقالاتشون در بیاد.

--------------------------------------------------------------

تازه يه چيز ديگه، فکر ميکنين اين تيمی که اين خبر پرطمطراق رو با افاضات درخشان آقای نوروزی به ايسنا دادن تو مسابقه چيکار کرده. اين لينک رو ببينيد. زير ستون M7 نوشته IAUT abandonned يعنی اصلا رباتشون کار نکرده! وسط مسابقات کنار کشيدن. تازه از تئوری پيشرفته! هوش مصنوعی هم استفاده ميکردن! اگه استفاده نميکردن چی ميشد.

 

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

هنر رباتيکی

عکس های نمايشگاهی با عنوان رباتيک و هنر رو در اينجا  و اينجا ميتونين مشاهده کنين. من با اين کاريکاتور بالا خيلی حال کردم.

اين سايت هم عکس های باحال و توضيحاتی گذاشته راجع به يه ربات که گيتار ميزنه.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

يه وقت ديوونه نشن

بعد از رای آوردن احمدی نژاد چند وقتیه که حسابی تو بوق کردن که رييس جمهور جديد ايران قاطی تروريست ها بوده. گرچه بعدا ثابت ميشه که حرفشون چرت بوده يا با يه نفر ديگه اشتباه گرفتن. ولی اون تبليغات مخرب اوليه به دليل عدم پوشش خبری اشتباهات اثر بيشتری داره.

با اين انفجارهای لندن بوهای مضطرب کننده ای به مشام ميرسه. تجربه اين سال ها نشون داده اينا به هر جا خواستن حمله کنن خط شکن های القاعده مسير رو براشون پاکسازی کردن. اگر چند روز ديگه خبری شنيدين از اينکه القاعده تو خاک ايران جا گرفته مطمئن باشين دوباره ميخوان بلای عراق رو سر ما در بيارن.

افکار عمومی دنيا الان در آماده ترين زمان ممکن عليه ايران به سر ميبره. مملکت ما هم که سر عوض شدن رييس جمهورش انگار انقلابی توش صورت گرفته و کسايی سر کار خواهند اومد که نه تجربه معامله با دنيا رو دارن و نه دانش اون رو. کمترين حرف اونها يه چيزيه تو اين مايه ها که دنيا بايد انقلاب ما رو درک کنه و اسراييل بايد از بين بره و ممالک اسلامی بايد بمب اتم داشته باشند. تک تک اين حرفها زير ذره بين آژانس های خبری تعبير به سوء و برجسته ميشه تا افکار دنيا رو آماده تر کنه.

خدا به داد همه برسه...

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٧ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

راهيابي!!!! تيم رباتيك دانشگاه آزاد به مسابقات روبوكاپ ژاپن

آقا اين خبر هيجان انگيز ايسنا رو بخونيد کيف کنيد. جالبه که گويا هم اين رو نقل کرده! کم کم ايسنا داره برای من ميشه مجله گل آقا!!:

---------

تيم رباتيك دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات براي شركت در بخش ربات‌هاي فوتباليست سايز متوسط مسابقات ربوكاپ 2005 ژاپن به اين كشور اعزام مي‌شود.
اسدالله نوروزي، سرپرست تيم رباتيك دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات در گفت‌وگو با خبرنگار «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) خاطرنشان كرد: اين تيم در بخش ربات‌هاي سطح متوسط شركت مي‌كند و ابعاد ربات ساخته شده 80×50 ×50 سانتي متر و وزن آن 25 كيلوگرم مي‌باشد كه به صورت كاملا هوشمند و مستقل عمل مي‌كند.

وي افزود: ربات‌هاي فوتباليست با استفاده از دوربيني كه بر روي آنها نصب شده و با بهره‌گيري از سيستم پردازش تصوير جهتيابي كرده و به صورت هوشمند در ميدان مسابقه عمل مي‌كنند، به همين دليل اين بخش از سخت‌ترين بخش‌هاي مسابقات روبوكاپ است.

نوروزي خاطر نشان كرد: در اين مسابقات براي اولين بار!!! از سيستم‌هاي پيشرفته!! مبتني بر تئوري!!! هوش مصنوعي!!! استفاده مي‌شود.

سرپرست تيم رباتيك دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات در پايان تصريح كرد: اين تيم روز شنبه هفته آينده براي شركت در مسابقات روبوكاپ به شهر ازاكاي ژاپن اعزام مي‌شود.

----------------------------


خب الحمدلله شکر که يکی پيدا شد از اين تئوری های پيشرفته!! هوش مصنوعی استفاده کنه. خيلی وقت بود بلا استفاده مونده بود داشت خاک ميخورد. شما فکر ميکنين وقتی سرپرست يه تيم رباتيکی اينجوری حرف بزنه اون تيم چه عملکردی خواهد داشت؟

راستی يه چيز ديگه! مگه مسابقات روبوکاپ مثل جام جهانی دور مقدماتی داره که اينا بهش راه يافتن. بابا روبوکاپ برای همه آزاده. فقط بايد مشخصات رباتت رو براشون بفرستی.  اگه به درد بخور باشه خيلی راحت قبول ميکنن. باور کنين اگه جلو ما ايرانی ها رو نگيرن چند سال ديگه ميبينين تيم های زير هم به مسابقات روبوکاپ راه يافته اند:

۱- تيم رباتهای هوشمند حاج حسين رباتيکی و پسران

۲- تيم رباتيکی هوشمندسازان مقيم مرکز

۳- تيم رباتيکی هيئت متوسلين به اباعبدالله الحسين

 

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

پروژه اينترنتي-پزشکي

مجله نشنال جيوگرافيک با همکاري IBM قراره که طي يک پروژه اينترنتي-پزشکي مشترک طي 5 سال آينده يکصد هزار DNA از انسانهاي سراسر دنيا جمع آوري و با استفاده از تکنيک هاي پيشرفته اين اطلاعات را آناليز کرده و سير ژنتيکي و مهاجرتي و ارتباط بين نسل ها و نژادهاي انسان ها را طبقه بندي و رديابي کنند. يعني نوعي تحول عظيم در علوم انسان شناسي و جامعه شناسي با استفاده از اينترنت و DNA که به بسياري ابهامات و ناشناخته ها در تاريخ انسان پاسخ خواهد داد.
مي توانيد از سراسر دنيا به سايت NationalGeographic.com رفته و با پرداخت 100 دلار امريکايي يک پکيج دريافت کنيد. سپس نمونه اي از DNA سلولهاي لپ ( گونه ) خود را از طريق اين کيت براشون در پاکتي که بهتون ميدن پست کنيد. البته بعضي کشورها از جمله چين به شهروندانشون اجازه صدور DNA به خارج کشور را نمي دهند شايد ايران هم اينطور باشه. بهرحال هر پکيج را بصورت شانسي random شماره گذاري مي کنند و به هر شخص يک ID نامبر مي دهند که محرمانه است و فقط همون شخص اون شماره را مي داند . حدود شش هفته طول مي کشه تا DNA شما را آناليز و نقشه هاي ژنتيکي اجداد تان و رابطه آنها با ساير نژادها را براتون بفرستند... البته فعلا نمي توانند مثلا نام و آدرس جغرافيايي اجدادتان را به شما بگويند اما تاثير ژنتيکي مادر- پدر سالارانه بودن در ژن هايتان را مشخص مي کنند. بعدها با بهبود تکنولوژي و جمع آوري ميليونها اطلاعات و DNA از سراسر دنيا امکان ترسيم رابطه بين نژادها و مليتها آسانتر خواهد شد.
از مردها تست Y - DNA ( کروموزوم Y ) که نشان دهنده ريشه هاي جغرافيايي است ، و از زنها تست mt-DNA ( مسير هاي مهاجرتي ) مي گيرند.

کپی شده از وبلاگ برق و کامپیوتر ۶۹

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

اين نيز بگذرد

انتخابات تمام شد. در دور دوم نه انگیزه ای برای رای دادن داشتم و نه میزانی برای تشخیص. بهتر دیدم قضاوت را به مردمی واگذار کنم که از نزدیک قرار است ثمره انتخابشان را بچشند. ما که هنوز تکلیفمان با خودمان مشخص نیست و این گوشه دنیا دور از گود ایستاده ایم و نمیدانیم داخل مملکت چه میگذرد چرا برای مردم تعیین سرنوشت کنیم. من تازه میفهمم چرا ایرانیانی که 20-30 سال پیش از ایران خارج شده اند هیچ حسی از اندیشه و رفتار کنونی مردم ایران ندارند. منی که هنوز سه سال نیست از این کشور پویا دور افتاده ام اینگونه با افکار مردم بیگانه افتاده ام چه برسد به آنها.

به هر حال امیدوارم با یکدست شدن سه قوه میزان همکاری مابین قوا افزایش یابد و کاری برای رفاه مردم صورت بگیرد. به نظر من فرق زیادی میان هاشمی و احمدی نژاد وجود نخواهد داشت اگر هدف واقعی خدمت به مردم باشد.

اگر تقلبی در دور دوم صورت گرفته باشد -صرف نظر از جنبه منفی اخلاقی قضیه- اختلاف آرای احمدی نژاد و هاشمی نشان میدهد تغییری در نتیجه نهایی صورت نمی گرفت. نتیجه این انتخابات همانند دور اول نشان داد وضع معیشتی درصد اعظم مردم آنقدر خراب شده و تفاوت طبقاتی آنقدر گسترش پیدا کرده که مردم فرصت و یا حوصله فکر کردن به دموکراسی و مقولات این چنینی را ندارند.

اما آنچه بنیاد گرایان باید از این انتخابات برداشت کنند حداقل این است که اگر برنامه ریزی داشته باشند و در میان مردم باشند و بدانند دغدغه مردم چیست میتوانند پیروز میدان باشند. در نتیجه نیازی به دست زدن به ابزار فرا قانونی و یا غیر قانونی ندارند.

نکته دوم اینکه چه می شد اگر در یک فضای آرام و به دور از تهمت و افترا اینگونه رقابت ها به پایان میرسید. برای من جالب است که حتی اصلاح گرایان هم به شدت وارد این مقولات شده و عملا تناقض رفتار و گفتاری شان را نشان دادند. ما هنوز نیاز به تمرین بیشتر دموکراسی داریم. به عنوان نمونه طنزهای سخیف و هزل ابراهیم نبوی را در مورد قیافه و بوی احمدی نژاد بخوانید تا بدانید پرچمداران ما در اصلاح گرایی چه کسانی هستند.

امیدوارم مردم بعد از چهار سال از انتخابشان پشیمان نشوند. خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :

نتايج انتخابات

جالبه که وزارت کشور تو جمع زدن آرا هم اشتباه کرده اون وقت ملت ازش انتظار دارن نذاره تقلبی تو انتخابات صورت بگيره. الکی نيست که آدرس اينترنتی اش هست:

مووووووآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ   دات گاو   دات    آی آر

باور نميکنيد اين هم آدرسش:    http://moi.gov.ir/

 

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ تیر ،۱۳۸٤
تگ ها :