جوجه رباتیکیکمپانی سگا یک ربات اسباب بازی جدید تولید کرده به شکل جوجه.

این ربات در اندازه های یک جوجه سه چهار روزه ساخته شده. سلیقه عموم جوجه های سه چهار روزه را نازتر از بقیه جوجه ها میداند.

اگر چه این وسیله اسباب بازی قادر به راه رفتن نیست، اما میتواند نوازش انسان را حس کرده و با آواز به آن پاسخ دهد.

حدود 7000 عدد از این اسباب بازی تا کنون پیش فروش شده است. قرار است این اسباب بازی تا آخر این ماه میلادی به بازار عرضه شود.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٦
تگ ها :

مسابقات روبوکاپ ایران اوپنمسابقات آزاد روبوکاپ ایران از 15 تا 18 فروردین در نمایشگاه تهران برگزار شده. امید میرود میزبانی این مسابقات در سال 2010 به ایران واگذار شود.
اگر شما هم در این مسابقات شرکت کرده اید از تجربه خودتون و کیفیت مسابقات برای ما بنویسید.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٦
تگ ها :

مایکل رباتیکس تقدیم میکند

مایکل جکسون تصمیم گرفته یه ربات 50 فوتی شبیه خودش سفارش بده که در بیابان های لاس وگاس راه بره و از خودش نمایش لیزری در وکنه!

اندازه ربات اونقدر بزرگه که از پنجره هواپیماهایی که در حال نشستن در لاس وگاس هستند قابل مشاهده است.

طراحی اولیه این ربات (توسط آندره وان پیر) انجام شده و مایکل جکسون هم طراحی رو تایید کرده.

فرض کنید این ربات به مرحله ساخت برسه. برای این که واقعا شبیه مایکل جکسون باشه روی چه قسمتی از ربات باید بیشتر از همه کار بشه؟ اگه گفتین...

بقیه خبر رو از اینجا بخونید...   
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ فروردین ،۱۳۸٦
تگ ها :

نه خری آمد نه خری رفت

آدم از کارای شما در میمونه. گاهی اونقدر تنگین که از سوراخ سوزن رد نمیشین، گاهی اونقدر گشاد که قله دماوند هم ازتون رد میشه.

به جرم تجاوز گرفتینشون، دستتون درد نکنه.
دنیا رو علیه ما بسیج کردین، فدای تار موی محمود جان!
حنجره دانشجویان! جر خورد از بس که گفتن اعدام باید گردد، اینم به درک!
عزیز دل برادر! رافت اسلامی نشون دادن زمان داره. گذاشتی عدل تو همین دو روزه اولتیماتوم؟!
حالا رافت اسلامی نشون دادنتون بره کنار، هدیه دادنتون دیگه چی بود؟ مگه به متجاوز هدیه هم میدن؟ *

اصلا ما که چیزی ندیدیم. نه خری آمد نه خری رفت...


* (خودمونیما! هدیه میدن. لااقل تو ایران هدیه میدن. یعنی من این نکته رو یادم رفته بود که تو ایران اگه دودره باشی احترام داری. یادمه اگه بچه درسخون بودی و تو کلاس مردود نشده بودی نمیتونستی سربازی رو بخری. یادمه اگه دیپلمه بودی یا بی سواد برای خرید سربازی کمتر پول میدادی تا لیسانسه! یادمه یه استوار نیروی انتظامی به جرم قاچاق مواد مخدر تو شهر ما دستگیر شد، دیدن بابا این عجب رفیقی بوده تا حالا نمیدونسته اند. گذاشتنش بالا سر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان! )

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ فروردین ،۱۳۸٦
تگ ها :

حیوانی با خوی انسانی؟!


استادايراني دانشگاه نوادا درگفت‌وگوباايسنا تشريح کرد:
جزئيات توليدنخستين حيوان داراي15درصد سلول‌هاي انساني در جهان


رييس ايراني دپارتمان بيوتکنولوي حيواني دانشگاه نوادا آمريکا طي تحقيقات چند ساله خود با انتقال سلول هاي بنيادي انساني به جنين گوسفند براي نخستين بار موفق به توليد گوسفندي با حدود 15 درصد سلول هاي انساني در برخي اعضا شد که به گفته وي مي‌تواند براي پيوند عضو به بيماران نيازمند استفاده شود.

به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) موفقيت اين دانشمند ايراني که بازتاب وسيعي در رسانه‌هاي مختلف جهان داشته افق جديدي در درمان بيماران نيازمند به بافتهاي پيوندي توصيف شده است.

اگرچه علاوه بر گوسفندهاي حاصل از تحقيقات پرفسور زنجاني حيوانات ديگر داراي سلولهاي انساني نيز توليد شده‌اند، ولي به گفته اين دانشمند ايراني ميزان سلول‌هاي انساني گزارش شده در آن حيوانات بسيار اندک (زير يك درصد) بوده و قابليت استفاده از آنها در پيوند اعضا وجود نداشته است.

پرفسور اسماعيل زنجاني، رييس ايراني دپارتمان بيوتکنولوي حيواني دانشگاه نوادا در سال 1318 در شهر رشت به دنيا آمده و پس از طي تحصيلات مقدماتي در ايران درجه دکتري خود را از دانشگاه نيويورک دريافت کرده است. وي مولف بالغ بر 240 مقاله علمي، سه فصل کتاب و برنده جوايز متعدد علمي است.

اين دانشمند ايراني مقيم آمريکا دوشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) با تاکيد بر اين که هدف از انجام اين تحقيقات و ايجاد حيوانات حاوي سلول‌هاي انساني کمک به درمان بيماران دردمند است اظهار داشت: هدف نهايي اين تحقيقات پيوند اعضا خصوصا کبد و پانکراس اين گوسفندها به بيماران نيازمند به عضو پيوندي است که در توليد اين گوسفندها از سلول هاي بنيادي گرفته شده از مغز استخوان آنها استفاده شده است.

وي خاطرنشان کرد:پيوند بافت هاي توليدي به اين روش با موفقيت در گوسفند و خوک انجام شده و در حال حاضر در مرحله کسب مجوز از اداره غذا و داروي آمريکا و پيدا کردن افراد مناسب براي آزمايش آن روي بيماران نيازمند به پيوند کبد هستيم.

استاد ايراني دانشگاه نوادا که از حدود هفت سال پيش تحقيقات و تجارب علمي خود در زمينه سلول درماني را به توليد حيواناتي با سلول‌هاي انساني به منظورپيوند اعضا به انسان متمرکز کرده در ادامه با اشاره به اين که محققان اين حوزه حيوانات ديگري از جمله موش‌هايي با سلول‌هاي انساني نيز توليد کرده‌اند اظهار داشت: متاسفانه در آن حيوانات ميزان سلول هاي انساني بسيار اندک(حدود يک صدم درصد) بوده و قابل استفاده نيست ولي گوسفندهاي توليدي در اين طرح داراي درصد قابل توجهي سلول هاي انساني هستند که امکان استفاده از بافت‌هاي آنها جهت پيوند وجود دارد.

دکتر زنجاني تصريح کرد: در اين روش حدود 10 ميلي ليتر مغز استخوان از بيماران نيازمند به پيوند گرفته و سلول هاي بنيادي آن را جدا کرده و به جنين گوسفندي که در روز شصتم بارداري است تزريق مي کنيم. بعد از حدود دو ماه گوسفندي به دنيا مي آيد که حدود 15 درصد سلول هاي انساني دارد. اين سلول ها کاملا کاربردي بوده و پروتيين هايي همانند پروتيين هاي ناشي از ساير سلول هاي انساني توليد مي کنند.

وي در عين حال خاطرنشان کرد: ميزان سلول هاي انساني در بافت هاي مختلف گوسفند توليدي متفاوت است ولي بيشتر آنها حاوي سه تا 10 درصد سلول هاي انساني هستند مثلا جگر حيوان، 15 درصد، قلب آن، 10 درصد و پانکراس آن حدود 9 درصد سلول هاي انساني دارد. اگر کبد اين گوسفند را به بيمار نيازمند به پيوند که منشا سلول هاي بنيادي تزريقي به جنين گوسفند بوده پيوند بزنيم، 15 درصد سلول هاي آن که ماهيت انساني داشته و ازخود فرد ناشي شده توسط بدن حفظ شده و بقيه پس زده مي شود که همين درصد سلول هاي انساني، بقيه سلول هاي بافت کبد را نيز توليد مي کند و به اين ترتيب مشکل بيمار برطرف مي شود.

اين دانشمند ايراني به ايسنا افزود: اهميت استفاده از اين روش از آنجا ناشي مي شود که به عنوان مثال از حدود 10 هزار بيماري که هر ساله در آمريکا به دپيوند کبد نياز دارند تنها حدود دو هزار نفر موفق به دريافت کبد پيوندي مي شوند و در مورد ساير بافت هاي پيوندي هم همين مشکل وجود دارد.در اين شرايط مي توان با گرفتن مقدار اندکي از مغز استخوان فرد طي چند ماه عضو پيوندي مورد نياز را در حيوانات توليد و به بيمار پيوند زد.

پرفسور زنجاني در ادامه درباره امکان افزايش درصد سلول هاي انساني در ارگانيزم گوسفندان توليدي به اين روش گفت: اين امکان کاملا وجود دارد که به جاي يک مرحله انتقال سلول هاي بنيادي انساني، دو يا سه بار اين کار را انجام دهيم که با اين تکنيک موفق شده ايم ميزان سلول هاي انساني را مثلا در بافت قلب و پانکراس گوسفندان توليدي به ترتيب به 22 و 32 درصد افزايش دهيم.

وي درباره احتمال رد سلول هاي بنيادي تزريقي به جنين گوسفند گفت: طول دوره بارداري گوسفند حدود 145 روز است که جنين از حدود 75 روزگي سلول هاي بيگانه را پس مي زند و تا قبل از آن قادر به تشخيص آنها نيست و چون در روش مورد استفاده در اين طرح تزريق سلول هاي بنيادي در 60 روزگي جنين انجام مي شود مشکل پس زدن آنها وجود ندارد.

پرفسور زنجاني در ادامه درباره روند آزمايش عملي اين روش پيوند عضو اظهار داشت: ما قصد داريم به زودي اين تکنيک را بر روي بيماران نيازمند به پيوند استفاده کنيم که عمده تحقيقات نيز بر روي کبد و پانکراس متمرکز شده است. البته پيش از اين نيز موفق شده ايم با انتقال سلول هاي خوک به جنين گوسفند و سلول هاي گوسفند به جنين خوک، بافت هاي حاصل از حيوانات متولد شده را به گوسفند و خوک اوليه پيوند بزنيم و در مجموع به نظر نمي رسد مشکلي در انجام چنين پيوندهايي در انسان وجود داشته باشد.

رييس دپارتمان بيوتکنولوي حيواني دانشگاه نوادا در پايان با تاکيد بر جهت گيري درماني اين طرح و توجه به اصول ايمني زيستي در آن نگراني هاي مطرح شده در اين خصوص را بي مورد خواند و اظهار داشت: مهمترين نگراني که در اين زمينه ابراز شده اين است که ممکن است چنين تحقيقاتي به توليد حيواناتي با مغز و احساس انساني منجر شود در حالي که خوشبختانه ميزان سلول هاي انساني در مغز گوسفندهاي توليدي حتي کمتر از يک دهم درصد است و با اين که مي توان گوسفندي ساخت که تمام اجزاي بدنش داراي مقداري سلول هاي انساني باشد به هيچ وجه نمي توان تصور کرد سلول هاي مغز گوسفند به ميزاني برسد که گوسفندي با مغز، فکر و احساسي مشابه انسان ساخته شود.

لینک خبر...
  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ فروردین ،۱۳۸٦
تگ ها :