قهرمانی تيم های ايرانی در مسابقات روبوکاپ پرتغال

دانشجويان ايرانی به مقام اول سه دو رشته در مسابقات روبوکاپ در پرتغال دست يافتند.

تيم رباتهای اندازه متوسط دانشگاه صنعتي اصفهان توانست از بين 24 تيم شرکت‌کننده از دانشگاه های مختلف جهان در کشور پرتغال با برترى در مقابل حريفان خود، مقام نخست اين دوره از مسابقات را از آن خود کند. در اين مسابقات، تيم‌هايی از دانشگاه های آلمان و هلند به مقام‌هاى دوم و سوم دست يافتند.

تيم دانش‌موزى دبيرستان شهيد اژه اي‌ اصفهان به مقام دوم مسابقات جونيور، رشته ربات های کوچک دست يافت و تيم دبيرستان علامه حلي نيز مقام چهارم اين مسابقات را به دست آورد. اين تيم پس از آن به مقام چهارم دست يافت که از بازى در برابر تيمي از اسراييل خوددارى ورزيد.

تيم «آريا» دانشگاه صنعتي اميرکبير تهران در اين مسابقات، مقام نخست رشته فوتبال سه بعدى را از آن خود کرد. يک تيم دانشگاهي از آلمان به مقام دوم اين رشته دست يافت و تيم دانشکده علوم دانشگاه تهران توانست مقام سوم رشته فوتبال سه بعدى را از آن خود کند. 

در رشته شبيه‌سازى فوتبال دوبعدى نيز تيم دانش‌آموزى دبيرستان علامه حلي تهران مقام سوم مسابقات را کسب کرده است.

تيم دانشگاه آزاد اسلامي قزوين نيز به رتبه اول در رشته شبيه‌سازى مربي فوتبال دست يافت. در رشته شبيه‌سازى امداد نيز تيم «اس.او.اس» دانشگاه اميرکبير جايزه ويژه بهترين طراحي و مهندسي روبات را به دست آورد.

 
 مطالعه بيشتر سايت بازتاب که قسمتی از خبرش درست نيست(همونايی که من روش خط کشيدم)، سايت مهرنيوز و نامه رييس دانشگاه صنعتی شريف...

 در مورد روبوکاپ و حرص تيم های ايرانی برای اين مسابقات بيشتر خواهم نوشت.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٥ تیر ،۱۳۸۳
تگ ها :