خاطرات يکی از شرکت کنندگان روبوکاپ ژاپن

اين آمارها و اطلاعات رو يکی از دوستان که شايد مايل نباشه اسمشون رو بيارم از مسابقات روبوکاپ ژاپن فرستاده (اين توضيح رو هم اضافه کنم که کار بعضی تيم ها تو بعضی ليگ ها مثل ليگ رباتهای انسان نما خيلی سخت تر از اين حرفاست. به همين دليل حتی اگه رباتشون يه تکون کوچولو هم به خودش بده شرکتشون جای تشکر داره. ديگه اينکه خيلی از تيم ها از طرف دانشگاه حمايت نميشن. يعنی دانشگاه بودجه ای در اختيارشون نذاشته و با پول خودشون رفتن. خب پول خودشونه و باهاش هر کاری بخوان بکنن به خودشون ربط داره ولی مساله استفاده از اسم يه دانشگاه و اسم ايرانه که بعد از مدتی اسمش بد در ميره. اين موضوع کار رو برای تيم های بعدی خراب ميکنه):

رده بندی چهار کشور از نظر تعداد تیم ها

1. ژاپن  84 تيم
2. ایران 69 تيم
3. چین  48 تيم
4. آلمان 47 تيم

لیگ فوتبال سایز کوچک

تیم MRL از دانشگاه آزاد قزوین شرکت کرده بود که موفق نشد در طول مسابقات ربات ها را آماده کنند و در چهار بازی 42 گل خورده و 0 گل زده داشتند.

لیگ فوتبال سایز متوسط

سه تیم از ایران شرکت داشتند: آزاد تهران مرکز به نام Persian gulf، آزاد قزوین MRL  و تیم صاایران satrap. تیم آزاد تهران مرکز انصراف داد! تیم آزاد قزوین یک ضربه هم به توپ نزد....البته به خاطر خوش شانسی کم گل خورد! تیم صاايران که رباتهایشان حتی حرکت هم نمی کرد!

لیگ انسان نما سایز کوچک

تیم شریف جزو 8 تیم اول بالارفت البته بدون برد! فقط یک بازی رو با سکه بردند رفتند بالا و بعدش باختند! تیم کرمان هم رفتند بالا ولی روز مسابقه یک چهارم نهایی خواب ماندند! لازم به ذکر است که در این قسمتش شش هفت تا مقام توزیع شد.

لیگ انسان نما سایز بالاتر

از بین 6 تیم تیم اصفهان 2 شد. اون هم یه دونه ربات تو کل ربات های شرکت کننده سالم بود که به همون باخت!

لیگ امداد

5 تیم از ایران بود که تنها ربات دو تیم، مصدوم را پیدا کرد و صفر نگرفت بقیه همه صفر گرفتند. تیم آزاد قزوین در نهایت هفتم شد و تیم خواجه نصیر جایزه دوم بهترین طراحی را گرفت. تیم های شریف، تهران و آزاد تهران هیچی نگرفتند.

شبیه سازی


لیگ دو بعدی از 18 تیم 3 تا ایرانی بودند، تیم همدان پنجم شد.
لیگ سه بعدی از 33 تیم 13 تا ایرانی بودند. تیم امیرکبیر اول شد.
لیگ 3D development از بین 6 تیم 4تا ایرانی بودند. دو تیم ایرانی برگزیده شدند.
لیگ مربی از 10 تا 8 تیم ایرانی بودند! سه تیم اول هم بالتبع مال ایران بود.
لیگ امداد از 21 تیم 10 تا ایرانی بودند. مقام های 1، 2، 4، 5  ایرانی بودند.
لیگ Development rescue از 5 تیم 3تا ایرانی بودند.

لازم به ذکره که تیم دانشگاه قزوین 300000000 تومان خرج سفرشون کرده بودند. فقط تعجب می کنم چرا تو ایران اینقدر مقام های بی ارزش رو بزرگ میکنند.  

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ امرداد ،۱۳۸٤
تگ ها :