بازگشت مجدد

بالاخره شر این دکترای لعنتی کنده شد. الان که این مطلب رو مینویسم دفاع خصوصی تزم رو انجام دادم و با خیال راحت دارم کار پست داک رو شروع میکنم.

آخرین مطلبی که تو این وبلاگ نوشتم مربوط میشه به زمانی که سرم حسابی شلوغ بود و باید تا چند ماه بعد نتایج شبیه سازیها بدست می اومد، تزم رو مینوشتم، مقاله منتشر میکردم و همه اینها یه جورایی با ریسک همراه بود. اگه نتایج شبیه سازی با اون چیزی که انتظار میرفت نمیخوند، اگه مقاله تو کنفرانس پذیرفته نمیشد، اگه یه جای تئوری مشکل داشت و هزار تا اگر دیگه باعث میشد که دل و دماغ نوشتن نداشته باشم.

اما خوشبختانه شبیه سازی ها تموم شدن و نتایج تا اندازه زیادی رضایت بخش بود. حالا بماند که من تو این مدت از حدود 60 کامپیوتر برای شبیه سازی استفاده کردم که میتونم بگم حداقل ده تاشون شبانه روزی به مدت سه ماه کار میکردن و بقیه مقطعی بود.
حتی خانمم الهه و دوستم احد برای اینکه بهم کمک کنند هر وقت کامپیوترشون بلا استفاده بود برنامه رو روش اجرا کردن.

ورژن اولیه تز هم با اون چیزی که استادم انتظار داشت فاصله زیادی نداشت و بدون ویرایش خاصی فرستادم برای آموزش دانشگاه.

خوشبختانه مقاله هم تو IROS پذیرفته شد، سه هفته قبل جاتون خالی رفتیم چین به اتفاق خانمم و حدود 10 تا از دوستای هم آزمایشگاهیم، مقاله رو ارائه کردیم و خیلی هم تو پکن و شانگهای بهمون خوش گذشت. کلی غذاهای چینی خوردیم. غذاهاشون فوق العاده تند بود. از مزه غذا فقط اون دقیقه اولی که میخوردیش یه چیزایی حالیت میشد. بعدش دیگه چیزی حالیت نمیشد تا فرداش که میرفتی دستشویی!!!
کلی هم با ملت چونه زدیم سر قیمت اجناس. این دوستان دیگه مون که اروپایی هستند وقتی یه مارک تقلبی رو با قیمت نصف اروپا میدیدن دست و پاشون رو گم میکردن و سریع میخریدن. تا بعد که حالیشون کردیم سرشون کلاه رفته و اون جنسی که به نصف قیمت اروپا خریدن رو میشده به راحتی با یک دهم قیمت هم خرید.

پنج شنبه گذشته هم تز رو برای هیئت ژوری ارائه کردم و فیدبک داوران هم بطور غیر منتظره ای مثبت بود. حالا میمونه دفاع عمومی که بیشتر یه جشنه تا دفاع. اینم گذاشتم برای آخر ژانویه که بتونیم با یکی از دوستای هم آزمایشگاهیم با هم برگزار کنیم.

کار جدیدم توی آزمایشگاه Bio-Inspired Robotics Group روی یه پروژه برای طراحی Adaptive Furniture با استفاده از رباتهای ماژولاره!! این پروژه توسط مایکروسافت حمایت مالی میشه. به موقعش راجع به این پروژه بیشتر مینویسم.

فعلا این فیلم ها رو از رباتهای ماژولار ژاپنی ببینین یه خورده حال کنین تا بعد.
  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ آبان ،۱۳۸٥
تگ ها :