300the movie

حتما جریان فیلم 300 و تصویر وحشیانه و حیوانی که از ایرانی ها نشون داده رو شنیدین.
برای اینکه گوشمالی به تولید کننده این فیلم داده بشه خواهش میکنم برین تو سایت imdb.com ثبت نام کنید و به این فیلم نمره پایین بدین تا rank اون افت کنه و کسی رغبت نکنه این فیلم رو ببینه.

البته همه نباید نمره یک (که پایین ترین نمره است) رو به فیلم بدین. چون این سایت حرفه ای تر از این حرفاست و روش آمارگیری شون اینجور نمره دهی ها رو فیلتر میکنه. یه راه اینه که بین سه عدد 1 و 2 و 3 به صورت تصادفی یکی رو انتخاب کنید. مثلا اگه روز تولدتون از 1 تا 10 باشه عدد 1، اگه از 11 تا 20 باشه عدد 2 و اگه از 21 به بالا باشه عدد 3 رو انتخاب کنید برای امتیاز دادن.

همچنین اگه وبلاگ یا وب سایت دارین یه لینک ایجاد کنین به سایت:
http://www.300themovie.info
با عنوان :
300the movie
برای بمباران گوگلی فیلم.


جدید: فکر نمیکنم این روش رای دادن هم تاثیری داشته باشه. بلکه برعکس مردم بیشتر کنجکاو میشن فیلم رو ببینن. همونطور که دوستمون رهگذر هم اشاره کرده اند رای افراد تازه عضو شده از اهمیت کمتری برخوردار است. اگر نگاه کنید به رنک این فیلم از زمانی که ایرانی ها شروع به رای دادن کرده اند رنک فیلم از 8.5 شده 8.4 که فکر کنم اگه حتی رای نمیدادن هم همینقدر میتونست تغییر کنه!

دیگه اینکه دوستمون مسعود هم تا حدی درست میگه. اولا که ما هنوز فیلم رو ندیدیم و فقط تریلرش رو دیدیم. تا اونجایی که من در IMDB نظر افراد رو خوندم از نظر سینمایی فیلم خوبیه و اثر ارزشمندی به حساب میاد. حالا اینکه از نظر تاریخی تحریفی داشته باشه یا نه نمیدونم.

اینم به هر حال عیب از ماست که تاریخمون رو هم درست نمیدونم. فراموش نکنیم که تاریخ ما رو هم همین غربی ها نوشته اند! وگرنه که اگر دست ما بود تاریخ مون 1400 سال بیشتر نداشت!

اینکه تصویر وحشتناکی از ایرانی ها نشون داده هم درسته. اما سه نکته:

اول این که فیلم فانتزیه و قائدتا تخیل کارگردانه که فیلم میشه نه تخیل ما! وگرنه که ما دوست داریم همه مون رو خوشگل و خوش تیپ نشون بدن! 

دوم این که اگر این کار بده چرا ما در تعزیه هامون گروه اشقیا رو بسیار زشت و کریه نشون میدیم و اولیا رو بسیار زیبا؟! در حالی که اسناد تاریخی میگه اتفاقا یزید خیلی هم خوشگل بوده! یا اینکه تو فیلم های دفاع مقدس همیشه عراقیها خل و چل و بد ترکیبند؟

سوم این که اگر چهره ما در چشم مردم دنیا زشت منفیه، باید به خودمون نگاه کنیم. تا حد زیادی هم خود ما در نقش بستن این چهره تقصیر داریم. باید یادمون باشه وقتی احمدی نژاد حرف وحشتناکی میزنه ما چقدر براش بمب گوگلی درست میکنیم؟ چقدر به حرفش اعتراض میکنیم؟ که حالا انتظار داشته باشیم بقیه دنیا تکلیف ملت رو از دولت جدا کنند؟

تا زمانی که ما در مقابل اعمال و گفتار مسئولینمون و بازتاب اون در دنیا احساس مسئولیت نکنیم این چهره وحشتناک از ایران وجود خواهد داشت.

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ اسفند ،۱۳۸٥
تگ ها :