نمایشگاه اختراعات ژنوباز هم جوانان برومند ایران زمین در نمایشگاه بسیار پرآوازه اختراعات ژنو درخشیدند، اما کسی غیر از مردم ایران از وجود این نمایشگاه خبردار نشد!
این جوانان برومند که قادر نبودند حتی دیپلم افتخار جشنواره خوارزمی را بدست بیاورند بعد از کشف استعداد هایشان توسط سوییسی های پنیرخور با انبوهی از مدال های طلا، نقره، برنز و دیپلم های افتخار به میهن اسلامی بازگشتند و مورد تفقد رییس جمهور (مرد جهان)، وزیر آموزش عالی (مرد علمی سال) و ... قرار گرفتند.

  • خواهش میکنم این خبر رو بخونید:
درخشش دانشجویان ایرانی در نمایشگاه اختراعات، جهانیان را شگفت زده کرد!  (یاد فیلم دایی جان ناپلئون و اون صدای مشکوک افتادم) 
تهران- ایسکانیوز: در نمایشگاه اختراعات و اکتشافات (ژنو- سوئیس 2007)، تیم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با کسب سه جایزه ویژه، شش مدال طلا و یک نقره به عنوان برترین تیم جهان شناخته شد. به گزارش روز دوشنبه گروه دریافت خبر ایسکانیوز، دکتر مرتضی موسی خانی رئیس واحد قزوین با بیان این مطلب گفت: در این مسابقات که از 25 تا 31 فروردین ماه در ژنو برگزار شد، تیم ایران با کسب بیشترین مدال ها به عنوان برترین تیم شرکت کننده، مقام نخست را به دست آورد و پس از آن تیم کشورهای سوئیس و روسیه حائز مقام های دوم و سوم شدند. وی افزود: طرح امیرحسین شکاری و فرید موسوی با عنوان استفاده از نانوتکنولوژی در ساختار بتن جایزه ویژه وزیر آموزش عالی رومانی، طرح سیستم هوشمند نور سرد پزشکی برای عمل های بسته پوریا روزبان جایزه ویژه وزیر آموزش عالی مولداوی و طرح سیستم هوشمند جهت اسکن کردن باند فرودگاه از دانشجو سید احسان میرصانع مدال طلا و جایزه ویژه وزیر آموزش عالی رومانی را کسب کردند. موسی خانی ادامه داد: همچنین طرح سیف دلیر صفایی با عنوان طراحی روبات مدال طلا، طرح علی یزدی پور با عنوان سیستم های جایگزین دوربین ها و تفنگ های کنترل سرعت مدال طلا و جایزه ویژه دانشگاه هنگ کنگ را به دست آوردند. وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح بررسی لاغری ستون ها با استفاده از الیاف FRP توسط فرید موسوی، امیرحسین شکاری، سید مهداد خاتمی و دکتر پدرام صادقیان مدال طلا و طرح مهدی داداشی با عنوان کلید الکترونیکی با قابلیت امنیتی بسیار بالا مدال نقره کسب کردند. رئیس واحد قزوین افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با حضور تیم هایی از واحدهای قزوین، کرج، تاکستان، تهران جنوب، تبریز و نجف آباد موفق به کسب 14 مدال طلا، 11 نقره، یک برنز و چهار جایزه ویژه از نمایشگاه شدند و درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی جهانیان را شگفت زده کرد!

  • برای اینکه به میزان اعتبار این نمایشگاه پی ببرید کافی است نگاهی به سایت این نمایشگاه بیاندازید. در اهمیت این نمایشگاه همین بس که رتبه گوگلی آن چهار است یعنی در حد یک وبلاگ! همین!
  • برای اینکه اهمیت این نمایشگاه در نظر مردم سوییس برای شما آشکار شود، نگاهی به پی دی اف روزنامه پر خواننده Le Matin Bleu، از چند روز قبل از نمایشگاه تا روز بعد از نمایشگاه بیاندازید. این روزنامه به صورت مجانی هر روز صبح در تمام مکان های عمومی قسمت فرانسوی نشین سوییس (تمام دانشگاه ها، ایستگاه های اتوبوس، مترو، قطار، مغازه ها) توزیع میشود و بیش از یک میلیون خواننده در روز دارد. برای اینکه شایبه ای در کار نباشد کل روزنامه را همراه با ویژه نامه های مربوط به شهر ژنو به صورت فایل های پی دی اف از وب سایت این روزنامه تهیه کرده ام:

  • تنها یک خبر درباره این نمایشگاه چاپ شده اونهم روز دوم، اونهم نه تنها هیچ اشاره ای به درخشش ایرانی ها نشده بلکه عکسی هم از هیچ اختراع ایرانی چاپ نشده.
  • همانگونه که بارها در این وبلاگ اشاره کرده ام این نمایشگاه چیزی در حد هزاران نمایشگاهی است که در palexpo ژنو برگزار میشه. درآمد اصلی ژنوی ها از توریسمه. قاعدتا اونها از چنین نمایشگاه هایی بدشون نمیاد. تصور کنید فقط چیزی حدود دو سه هزار نفر شرکت کننده به این نمایشگاه اومده اند. به هرحال هتل ها و رستوران های ژنو و مغازه داران باید یه جوری درآمد داشته باشند. حتی پرسنل palexpo باید سرگرم باشند وگرنه حقوق مفتی گرفته اند.
  • حتی اگر جوایز این نمایشگاه اعتبار داشته باشه در لیست جوایز امسال تنها دو اسم ایرانی به چشم میخوره که در هیچ کدام از خبرهای مخابره شده توسط روزنامه ها و آژانس های خبری ایران اسمی ازشون برده نمیشه.
  • ارزش علمی این نمایشگاه هم در حد همون موسسه کمبریجه که وزیر علوم توسط اون به عنوان مرد علمی سال شناخته شده اند! کافیه سخنان دکتر اللهیاری و اطلاعیه وزارت علوم رو هم یه نگاهی بندازید:
  • کتمان نمیکنم که معدودی از ایرانی های شرکت کننده در این جشنواره اختراعی ارزشمند و کاری در خور تقدیر انجام داده اند. اما باید اذعان کنم که به هیچ وجه جای مناسبی را برای ارائه کار خود انتخاب نکرده اند و از ارزش علمی کار خود تا حد زیادی کاسته اند. رویه استاندارد برای ارائه یک کار علمی در تمام دنیا شرکت در کنفرانس های علمی و ارائه مقاله در ژورنال های معتبر است.  این گوی و این میدان...

  
نویسنده : مسعود اسدپور ; ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ اردیبهشت ،۱۳۸٦
تگ ها :