AI

الهی العفو

انتخابات تمام شد و نتیجه ها را همه با تعجب دیدیم. آن چه به نظر من در این میان مهم است کمک این نتایج به درک بیشتر ذهنیات مردم است:

۱- آنگونه که مشخص شد هر کسی در تلاش است ایده آل خود را در قالب حرف مردم به مردم قالب کند! از این همه نظر سنجی کشکی که در روزنامه ها و آژانس های خبری و وبلاگها منتشر شد یکی محض دلخوشی به حقیقت نزدیک نبود.

نظر سنجی علم است و کار علمی بچه بازی نیست. باید ماتحت فراخ به هم آورد، زحمتی به خود داد، در این هوای گرم سوار ماشین شد، به دل کوه و کویر زد و از نظر آن هموطن پشت کوه نیز جویا شد. همان هموطن دهاتی پشت کوه که اسمش دستمايه کوچک کردن و ناسزا گفتن است. همان که مشت محکمی به جبهه دموکراسی زد و گفت هر وقت توانستيد اسم من دهاتی را با همان احترام دموکراسی صدا کنيد من هم دموکراسی تان را قبول ميکنم. مردم تنها چند جوان اینترنت باز و اینترنت خوان نیستند که بتوان نظرشان را با یک کلیک ساده به کل ملت تعمیم داد.

۲- اگر بخواهید روی عقیده مردم تاثیر داشته باشید باید مثل امام جماعت ها و بسیجیان در میان مردم زندگی کنید و با مردم نشست و برخاست داشته باشید. مردمی که برای یک دوره یک ماهه انتخابات عزیز داشته شوند و تکریم گردند خر نمی شوند. این جمعیت عظیم وبلاگی و ماهواره ای که هر کس توانسته خودش را از آشوب ایران نجات داده و به یک کشور خارجی پناه آورده به این سادگی نمیتواند مردم را تحمیق کند و به پیشمرگ بفرستد به پیشباز دموکراسی در یک جعبه سیاه که معلوم نیست به نا کجا آباد ختم شان نکند. در ضمن مردم نديد بديد هم نيستند که با نو کردن کت و شلوار خر بشوند.

۳- دموکراسی تنها چیزی است که مردم مطلقا در این دوره به آن فکر نکردند. مردم گرسنه ای که به نان شب محتاجند برای دموکراسی به اندازه یک تره خرد کردن هم اهمیت قائل نیستند. حق هم دارند. درست میگویند.

۴- حرف از تقلب در انتخابات زدن یک حرف احمقانه و راحت ترین دلیل برای راحت کردن خود از زحمت فکر کردن و اصلاح خود است.  اولا اگر تقلبی صورت گرفته باید یقه دولت اصلاح طلب را چسبید که چرا گذاشته تقلبی صورت بگیرد. اگر خاتمی نتایج انتخابات را قبول دارد مابقی اصلاح طلبان لطفا شکر زیادی نخورند و از پاپ کاتولیک تر نشوند.
تقلبی اگر باشد این رای کروبی است که بیشتر شبهه برانگیز است تا احمدی نژاد. در بدترین حالت اصول گرایان میزان رای ناطق نوری را خواهند داشت. رای 5 میلیونی احمدی نژاد تقریبا نصف آن میزان است اگر رای بقیه اصولگرایان را هم اضافه کنید خواهید دید میزان رای آنها افزایش چندانی ندارد.  این آرای اصلاح گرایان است که کاهش یافته است.
به فرض محال تقلب هر قدر هم که زیاد باشد شکست جبهه دموکراسی و حقوق بشر انکار ناپذیر است. معین رای سوم و چهارم را هم ندارد.

۵- مردم اننتخاب درستی کرده اند و کاملا در انتخابشان حق دارند. این ما هستیم که انتخاب اشتباهی کرده ایم. مردم سرکه نقد را بر حلوای نسیه ترجیح داده اند. مردم ترجیح میدهند توسط یک گرگ تکه تکه شوند اما توسط یک سیب زمینی پشندی بی خاصیت 4 سال به سخره گرفته نشوند.

۶- در پست های قبلی گفته بودم مردم به نان و پنير رای نميدهند. الان حرفم را پس می گيرم و قول ميدهم از اين به بعد به جای مردم حرف نزنم!

۷- من تازه میفهمم خاتمی چه کسی بوده است. نه از این جهت که توانسته بود حرف هایی بزند که مردم عادی هم بفهمند و در این دوره همه فهمیدند چقدر کار سختی است، بلکه از این جهت که با یک مشت اطرافیان بی خاصیت که قدرت تحلیل یک مورچه را هم ندارند توانسته بود هشت سال کشور را جوری نگهدارد که منفجر نشود.

۸- حالا همگی برویم مثل قالیباف خ...ه آیت الله هاشمی رفسنجانی را ببوسیم و از او آمرزش بطلبیم باشد که قبول افتد (فکر بد نکنين منظورم از خ..ه خرقه است!). 

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
طرفدار

سلام .....وبلاگتو ديدم خيلی ملس و با حال .......وقت کردی يه سری هم به ما بزن ......

farzaneh

سلام می دونید من فکر می کنم شما هم خیلی بی ادبین ، هم مغرور ، هی می گیین مردم عادی ، عزیز من خیال می کنی چند سال درس خوندن باعث می شه توبشی استاد و بقیه عامه نفهم محتاج به نون شب احمق ؟؟؟؟؟؟؟ باید حالا حالا ها باشی تا بتونی نظر بدی ، گرچه اونوقت مسلماً مؤدبتر و جالبتر و پخته تر خواهی بود. و یک چیز دیگه خیال نکن می تونی این مردم رو به سخره بگیری به صرف درس خوندن ، مردمی که 2500 سال تمدن پشتش ،تو نمی تونی به همین راحتی زیر سؤال ببری . خیال نکن فقط تو می فهمی و بقیه هیچ . اگه این الهی العفو و .... اینها رو هم ننویسی سنگینتری