AI

آسيمو می پرد

ربات انسان نمای آسیمو(که تلفظ ژاپنيش آشيموه!) تولید شده توسط شرکت هوندا اخیرا توانسته عمل پریدن را نیز با موفقیت انجام دهد.

این ربات که قادر به انجام کارهای ساده ای همچون دست دادن به دیگران، راه رفتن روی دو پا، دویدن با سرعت حداکثر 3 کیلومتر در ساعت، بالا رفتن از پله ها، محاوره با انسان با قابلیت پردازش صحبت خیلی محدود است هنوز نمیتواند از شیب بالا برود یا از روی مانع رد شود.

این روزها تمام شرکت های بزرگ ژاپنی به دنبال ساخت رباتهای انسان نمایی هستند که هنوز کسی راجع به کاربرد آنها ایده عملی پیدا نکرده است! شرکتهای هوندا ، سونی و تویوتا هر کدام به سهم خود رباتی انسان نما ساخته اند.


فعلا کاربرد این رباتها به نمایشگاه ها محدود شده است. هوندا رباتهای انسان نمای خود را روزی 19000 دلار به شرکت ها اجاره میدهد تا در نمایشگاه هایشان استفاده کنند.

فيلم از حرکات مختلف ربات آسيمو:

دویدن ربات...

دست دادن...

یافتن مسیر از میان موانع...

/ 7 نظر / 20 بازدید
دفتر خط خطی

خيلی حال کردم با پروژه ای که دارين انجام می دين. تو دانشگاهمون با بچه کلی درموردش صحبت کردیم. ما که تا حالا فقط روی رباتهای تعقیب خط کار می کردیم کلی سوسک شدیم!

Mohammad Reza

ميشه بگی کجايی؟

فواد

سلام مسعود جان، اصولا الان کجایی؟ سخنرانیت کیه که بیایم ببینیمت؟

m..

سلام من خيلی باهات حال ميکنم

P.A

سلام ! من یه دانشجوی سر در گم هستم. البته بهتره بگم یه پشت کنکوری سر درگم. بنده فارغ التحصیل رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم. من همیشه وبلاگ شما رو میخونم مطالب بسیار جالبی در مورد رباتیک و هوش می نویسید. یه مشکلی دارم که بهتر دیدم با شما در میون بذارم. مشکل من انتخاب رشته است. من مایلم روی پروژه هایی با موضوع سیستم های کنترل دیجیتال و یا سیستم های هوشمند ( در صنعت) و شبیه سازی آنها کار کنم ولی اطلاعات کامل و جامعی در مورد رشته "مکاترونیک" جهت مقایسه با گرایش هوش در اختیار ندارم. آیا جنابعالی می تونید مرا در این مورد راهنمایی کنید؟ با تشکر فراوان

gata

سلام مسعود جان ممنون از کار قشنگت که به فکر ما هم هستی. من خيلی به مباحث هوش مصنوعی علاقه مندم و خيلی دوست دارم که در اين زمينه فعاليت کنم. من دانشجوی طراحی صنعتی هستم و خيلی خيلی به محصولات هوشمند فکر می کنم . ممنون ميشم اگه کمکم کنی.

پيمان

من اطلاعيه ای در مورد پذيرش دانشجوی دکترا در مورد هوش مصنوعی و رايانش از پزشکان عمومی خواندم . در زمان مدرسه در يک سری کلاس های عصب شناسی سمپاد حضور داشتم. ولی حالا اطلاعاتی در مورد نحوه ی آزمون و رفرانس ها و به خصوص باکس هايی از برنامه ی مت لب که برای اين مورد لازم است نمی دانم. لطفا راهنمايی فرماييد. با سپاس و احترام