AI

فرمول اعداد اول کشف شد

prime2.jpg

درست چند روز پس از کشف انرژی هسته ای توسط دختری 16 ساله، با خبر شدیم پرفسور سيد محمد رضا هاشمي موسوي فرمولی کشف نموده اند که تمام اعداد اول را فرت در اختیار شما میگذارد.

دانشمندان برای حل این مساله و دریافت جایزه یک میلیون دلاری آن تا سال 3001 فرصت داشتند که پروفسور هاشمی فرمول این اعداد را برای اولین بار کشف و به نام خود ثبت کرد.

پروفسور هاشمی، دکترای ریاضی از دانشگاه بوستون (چند قدمی ام آی تی) کتابی نیز در این زمینه چاپ کرده اند که پیش بینی میشود به زودی جایزه نوبل ریاضی را از آن خود خواهد کرد. این جایزه برای اولین بار در طول تاریخ به یک ایرانی و یک مسلمان اهدا خواهد شد.

ظاهرا دانشمندنماهای زیادی در گذشته ادعا کرده بودند که برای این اعداد هیچ فرمولی وجود ندارد اما وی این مهم را طی پژوهشی 20 ساله به انجام رسانده است.

متاسفانه در مورد این خبر بسیار مهم اطلاع رسانی بسیار ضعیفی انجام شده است. عدم اطلاع رسانی صحیح در چنین مواردی باعث مهجور ماندن نوابیغ زیادی در کشور شده و موجب فرار مغزها از میهن عزیزمان شده است.

نمونه بارز این افراد استاد حسن دینبلی هستند که بالشخصه قسمتی از تز دکترای خود را مرهون ایشان میباشم. استاد حسن دینبلی ثابت نموده اند که عدد پی بر خلاف آنچه تا کنون همه ریاضیدانان تصور میکرده اند 3.14 نیست و مقدار صحیح آن 3.15 است.

متاسفانه این موضوع باعث شده بود نتایج آزمایش های من با تئوری همخوانی نداشته باشد. بعد از مطالعه وب سایت استاد دینبلی به سفارش یکی از دوستان و جایگزین کردن عدد پی با 3.15 به جای مقدار متداول 3.14 ییهو متوجه همخوانی بسیار دقیق تمام آزمایش ها با تئوری گردیدم.

بنده به نوبه خود این کشف ارزشمند را به جامعه علمی کشور علی الخصوص به رییس جمهور دانشمند و مردمی تبریک گفته و امیدوارم مسئولین کشور با بها دادن به اینگونه افراد از خروج شرمایه های کشور جلوگیری نمایند.

بعدالتحریر: مثل اینکه لحن نوشته من اونقدر جدی بوده که بعضی ها جدی گرفتن. 21.gif
خواهش میکنم نوشته دکتر محمودیان رو در باره اینگونه نوابیغ (و نه نوابغ!) بخونید.
نکته دیگه اینه که اون کلمه شرمایه اشتباه تایپی نیست. شرمایه یعنی شرم+آی+ه
یعنی نذارین از کشور برن بیرون که مایه شرم میشن.
افتخار آشنایی با این نوابیغ با دیدن یکی از لینک های سایت بالاترین نصیب اینجانب گردید.

/ 62 نظر / 1009 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا خانم

خوشحال شدم مرسی از پروفسور هاشمی و تبریک به اهالی بوستون

جواد

اینقدر ضر نزن این فرمول بسیار زیاد است.

سوسن

ممنون ولی اگر به جای m=4 قرار دهیم غلط است

سالاري

محض اطلاع نگارنده اين متن عرض كنم كه جايزه نوبل در شاخه رياضي اصلا وجود ندارد و بجاي آن جوايز ديگري مانند كرافورد وجود دارد.

بابک

واقعا که خوب مردمو سر کار گذاشتین[تعجب]

---

خیلی مسخره بود به ریش بابات خندیدم

امیر

باور کنید یا نه من فرمولی برای اعداد اول پیدا کردم

امیر

تا چند روز دیگه ارایه میدمش

خیلی گولاخی

حسن دینبلی

دست از مزخرفات بر می داری یانه شرمایه من نیستم .ان کسی است بذون اجازه بابات می اید کس مادرت می گذارد مادر جنده اگر ادم نشوی کونی ازت پاره می کنم که هرگز از یادت نرود با تشکر