AI

معرفی دو وبلاگ

Brain.gif

مغز انسان حدود يکصد ميليارد سلول عصبی دارد که وظيفه پردازش و ذخيره کردن اطلاعات را بعهده دارند...اين 100 ميليارد سلول مثل 100 ميليارد پروسسور هستند... ...منتها تفاوت قضيه در اينست که سلولهاي مغز ما همگي هماهنگ با هم و در جهت يک هدف مشخص فعاليت ميکنند ...

بقيه اش رو از خود وبلاگ عصر جديد بخونين...

براساس يک رشته تحقيقات تازه، شامپانزه از لحاظ ژنتيکی به حدی به انسان نزديک است که در واقع بايد آن را در خانواده ای که انسان نيز بدان تعلق دارد (هومو) جای داد. دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه ايالتی وين در ديترويت آمريکا، ژن های کليدی انسان و چند گونه ميمون (ape) را مورد آزمايش قرار دادند و دريافتند که "کدهای حيات" انسان 4/99 درصد با شامپانزه اشتراک دارد. اين گروه از محققان پيشنهاد می کنند که شامپانزه و ميمون ديگری به نام بوبونوس که پيوند نزديکی با شامپانزه دارد، در گونه هومو (Homo) قرار داده شوند. انسان نيز به گونه هومو متعلق است....

بقيه اش رو از اينجا بخونين...

آدرس خود وبلاگ...

/ 4 نظر / 5 بازدید
يك نفر ديگر

یه کم عجیب نیست که به همچین متنی لینک دادی؟‌ هومممممم هر سلول عصبی مانند يک کامپيوتر؟! فکر نمی‌کنم اين مقايسه به هيچ وجه درست باشد. سلولهای عصبی حتی ماشين حالت هم نيستند.... حالا ديگر قضيه هماهنگی برای انجام هدف واحد و غيره بماند.

مسعود

منظورش پروسسور بوده نه کامپیوتر

عصرجدید

من نمیدانم اين دوستی که به این مطلب ایراد گرفته است چرا در خود وبلاگ نظرش را مطرح نکرده؟ در مورد قضیه هماهنگی برای انجام هدف واحد هم که ايراد گرفته اند من نمیدانم کجاش اشکال دارد. آیا مثلاً فقط برای یک عمل ساده راه رفتن، مجموعه ای از سلولهای عصبی بطور هماهنگ با هم کار پردازش اطلاعات دریافتی از محیط و فرماندهی به عضلات برای تعادل را انجام نمی دهند؟

عصرجدید

بله من هم منظورم همان پروسسور بود و آنرا در داخل پرانتز هم آورده بودم. البته من چون می خواستم اين مطلب برای همه قابل فهم باشه فکر کردم مثال کامپيوتر شايد ملموستر باشه. ساده نوشتن بنظر من هميشه مشکلتر از فنی و سخت نوشتنه. من نميخواهم در وبلاگم خيلی به زبان فنی بنويسم چون هدفم اینه که مفاهیم را بطور کلی برای طیف وسیعی از خواننده ها بیان کنم و در جزئيات خواننده اگر علاقه مند باشه همیشه میتواند به منابع تخصصی رجوع کنه. فکرش را بکنید من در این متن صحبت از ماشین حالت (state machine) و مقایسه حافظه در سطح سلولی و سیلیکون میکردم، چند درصد از خواننده ها میفهمیدند که منظور چی هست؟ البته قبول دارم که نباید تا آن حدی مطلب را ساده کرد که غلط از آب در بیاید. بهر حال متن را در اين مورد کمی اصلاح کردم.