AI

عيد شما مبارک

norouz15L.jpg

 

عید همگی مبارک. آرزو میکنم امسال سال موفقیت برای شما و خانواده تون باشه.

جاتون خالی شنبه با دوستان ایرانی رفته بودیم زوریخ کنسرت لیلا فروهر و شهرام شب پره و مایکل. البته این چند تا خواننده هیچ سنخیتی با علایق من نداشتند ولی خب بهترین موقعیت بود برای اینکه یک جمع بزرگ ایرانی رو ببینیم.

سازماندهی برنامه ها بد نبود. و فکر میکنم بهتر از سالهای دیگه بود. البته اگر از اون دو ساعت و نیمی که من و علیرضا دوستم تو صف کباب وایسادیم و حرص خوردیم که چرا ناف ما ایرانی ها رو با صف بسته اند و چرا ده نفر آشپز در هر ده دقیقه یک دونه کباب درست میکنن بگذریم.

فرداش یکشنبه برای سال تحویل رفتیم بام زوریخ. بلندترین نقطه زوریخ که آنتن مخابراتی شهر اونجا قرار داره. یه چیزی تو مایه های توچال البته بدون برف.

تولد فائزه خانم علیرضا هم بود. علیرضا بدون اینکه کسی بفهمه رفته بود کیک گرفته بود و با خودش آورده بود تا بالا. خلاصه میز چیدیم، تولدش رو جشن گرفتیم و منتظر تحویل سال شدیم.

البته بماند که تحویل سال ایران تا برسه به سوییس یه دو ساعت و نیمی فرق داره ولی خب کیف تحویل سال به اینه که با ایران هماهنگ باشی و فکر میکنم همه این کار رو میکنند. بعدش هم حتی اگه نخوای این کارو بکنی اینقدر قبلش اس ام اس و تلفن بهت میزنن که مجبور میشی سال رو زودتر تحویل بگیری!! دوستمون راست میگن. لحظه تحویل سال برای همه دنیا یکیه!

جالب سفره هفت سین ما بود که تشکیل میشد از هفت تا ساعت که همه روی میز گذاشتن و با شمارش معکوس منتظر گذشت زمان شدند. با تحویل سال هفت هشت نفری هورایی کشیدیم و بلند شدیم و شادی کنان روبوسی کردیم. در این میان ملت اطراف ما هاج و واج که مگه اینا دیوونه شده اند، بعد از دو ساعت که اونجا نشسته اند سر میز و با هم خوش و بش کردن و گپ زدن حالا تازه یادشون افتاده روبوسی کنن!!! اونم برعکس اینجا که زن و مرد یا زن و زن با هم روبوسی میکنن، مردها هم همدیگه رو میبوسند!!

بعد از اون راه افتادیم به سمت برن برای رسیدن به مهمونی سفارت که از ساعت 4 بعد از ظهر شروع میشد. و نشون به اون نشون که ما ساعت 7 رسیدیم به مهمونی و البته به مهمترین قسمت برنامه که شامش بود رسیدیم!

جالب تر این بود که فکر میکردیم خانم ها قاعدتا باید همه با حجاب باشند ولی خب نه تنها خیلی از خانم ها با حجاب نبودند بلکه حتی عکسی از رجل سیاسی مذهبی ایران به چشم نمیخورد و تنها پرچم ایران بود که به دیوار زده شده بود.

 

/ 9 نظر / 20 بازدید
mahdi

salam mikham begam elmo dari bi rahe miri chon too rahe dorost estefade nemikoni hame chin nobel nist balke chizaie digei ham hast ino khodet baiad befahmi mamnoon bye

shaahin

راستش من منظور اين آقای مهدی رو نفهميدم چيه. مسعود تو اگه فهميدی بگو. :)

shaahin

البته اگه صلاح میدونی :-

رامتین

سال نو مبارک ... هميشه به خوشی و سلامتی

مسعود

شاهین جان من هم نفهميدم

محمد رضا

من هم كه متوجه نشده چي گفت اين آقا مهدي! فكر كنم منظورش اينه كه شما نبايد اينقدر سوسك‌ها را اذيت كنيد گناه دارند.

bahram

سلام نوروزتون خجسته در تلويزيون ايران مسابقه ای به نام روبات ها هست (که خیلی بیخوده و از طرف تلویزیون چین بر گزار می شه)مشکل اين جاست که اين برنامه ازاد نيست و فقط برای دانشجويان است.ميخوام خواهش کنم اگر شد دربارهی مسابقات ازادی که وجود دارد و يا احتمال بر پايی در کشورمان را دارند معرفی کنيد

aryoo

سلام سال نو مبارک ! فقط اومدم کامنت بذارم تا یه اشتباهی رو اصلاح کنم ! لحظه تحویل سال لحظه ی ورود زمین به برج حمل است و این لحظه قاعدتا برای تمام مردم روی زمین یکی است و اختصاص به زمان ایران نداره ! شما زمان درستی رو جشن گرفتید !!

الهه

راجع به رادار نفوذ کننده در زمین اطلاعات می خواهم.